TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bydgoszcz konsultuje nowe buspasy
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.02.2017 10:38:26
Bydgoszcz konsultuje nowe buspasy

Gotowe są koncepcje 3 nowych buspasów na ul. Gdańskiej, Kolbego i Wałach Jagiellońskich. Wczoraj (15 lutego) ruszyły konsultacje społeczne. Jeszcze w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i budowę nowoczesnej infrastruktury.

Na budowę nowych buspasów miasto zagwarantowało blisko 22 miliony złotych. Nowe pasy wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej zaplanowano w Myślęcinku, Śródmieściu i na Osowej Górze. Nowe buspasy są też elementami przygotowanych wcześniej projektów dotyczących między innymi rozbudowy ul. Kujawskiej i Grunwaldzkiej, które rozpoczną się w tym roku. Na Kujawskiej buspas zaplanowano od ronda Kujawskiego do Zbożowego Rynku. Na Grunwaldzkiej buspas zaprojektowano od Osowej Góry do węzła zachodniego.

Buspas i ciąg dla rowerzystów na Kolbego

Buspas na ul. Kolbego znacznie ułatwi wyjazd z Osowej Góry autobusom linii nr 61 i 71. Projekt przewiduje gruntowną przebudowę konstrukcji nawierzchni, budowę na całym odcinku dodatkowego pasa ruchu przeznaczonego dla autobusów, korektę geometrii łuków poziomych, przebudowę skrzyżowań, budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych, miejsc parkingowych oraz zatok autobusowych. Dodatkowo zaplanowano przebudowę pętli autobusowej wraz z przystankami i dyżurką dla kierowców. Na skrzyżowaniu Kolbego i Rekinowej planowane jest dodatkowe rondo.

Do Zbożowego Rynku bez korków

Przebudowana zostanie też północna jezdnia Wałów Jagiellońskich. Dzięki temu szereg lini kursujących w stronę Zbożowego Rynku szybciej pokona swoją trasę. Zyskają pasażerowie podróżujący liniami 51, 52 ,55 ,56 ,58 , 59 i 60. Projekt przewiduje budowę na całym odcinku dodatkowego pasa ruchu przeznaczonego dla autobusów, korektę geometrii łuków poziomych oraz budowę miejsc parkingowych.

Na całej długości zastosowano zmienny przekrój uliczny. Ze względu na ograniczone miejsce szerokość pasów ruchu będzie zmienna i wahać się od 3,25 do standardowych 3,5 metra. Ulica będzie oświetlona.

Wygodnie do Myślęcinka

Trzeci busbas pojawi się na ul. Gdańskiej pomiędzy Rekreacyjną i pętlą Myślęcinek, co znacznie poprawi obsługę tego terenu szczególnie w czasie dużych imprez. Będą z niego korzystać linie nr 52, 93 i 94. Projekt przewiduje budowę na całym odcinku dwóch dodatkowych pasów ruchu przeznaczonych dla autobusów, przebudowę skrzyżowań (w tym kanalizację skrzyżowania ul. Gdańskiej ze zjazdem na parking i pętlę autobusową oraz budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i Rekreacyjnej), wydzielenie ruchu pieszego i rowerowego z jezdni (budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych) oraz budowę zatok autobusowych. Dodatkowo projektuje się budowę pętli autobusowej wraz z przystankami początkowymi, końcowymi, miejscem postoju dla autobusów.

Bydgoszcz czeka na opinie

Z opracowanymi koncepcjami można zapoznać się od 15 do 28 lutego. Projekt jest dostępny w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, przy ul. Toruńskiej 174a, piętro III, pokój 310. Projekt i karty konsultacji dostępne są również w wersji elektronicznej na stronie ZDMIKP. Uwagi do projektu można składać do 28 lutego, pisemnie na adres ZDMIKP w Bydgoszczy lub mailem na adres: konsultacje@zdmikp.bydgoszcz.pl.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZDMiKP Bydgoszcz
buspas

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....