TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

BYD i pierwszy elektrobus dla Węgier. Z Komarom
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.12.2018 10:00:03
BYD i pierwszy elektryczny autobus dla Węgier

Lokalizacja montowni BYD na Węgrzech zaczyna przynosić pierwsze owoce. W grudniu miasto Salgótarján odebrało swój pierwszy elektrobus i jednocześnie pierwszy autobus z Komarom przeznaczony na węgierski rynek.

Salgótarján - węgierskie miasto położone na północy kraju zakupiło 12-metrowy model BYD K9 w starym designie. Widocznie nowa stylistyka - pokazana na targach IAA w Hanowerze - dopiero wchodzi do produkcji. W przekazaniu elektrobusu wzięła duża liczba VIP-ów i to także z węgierskiego rządu.

Na zbiorowym zdjęci możemy zobaczyć od lewej: Sándor Simonyi, CEO i właściciel Trigone Kft; Laszlo Krenner, przedstawiciel handlowy BYD Europe; Gyula Pomázi, zastępca sekretarza stanu Węgier; Zsolt Fekete, burmistrz Salgotarjan; Patrick Oosterveld, zastępca dyrektora handlowego BYD Europe i Csaba Mihály Uti, dyrektor generalny Volan KMKK Zrt.

Podczas uroczystości przedstawiciel węgierskiego rządu - Gyula Pomázi - powiedział -: -"Szybkie, bezpieczne i wygodne systemy ruchu w znacznym stopniu przyczyniają się do podniesienia poziomu życia. Z tego powodu jednym z naszych głównych celów w transporcie publicznym jest zwiększenie obecnej liczby pasażerów poprzez zwiększenie atrakcyjności transportu publicznego, a także zapewnienie komfortu, bezpieczeństwa i oczywiście niskiej emisji. Jednym z kluczowych celów nowej strategii autobusowej rządu jest stworzenie nowoczesnej i ekologicznej floty."

Z kolei Isbrand Ho, dyrektor zarządzający BYD Europe podkreślił: "Cieszymy się bardzo, że możemy wejść na rynek węgierski, a zwłaszcza do miasta Salgótarján. Jest to pierwsze węgierskie miasto, które będzie eksploatowało nasz sprawdzony i niezawodny autobus. Chcemy pomóc Węgrom stać się zielonymi krajem z czego skorzystają nasze dzieci i przyszłe pokolenia. Cieszymy się na bardzo udaną współpracę."

Węgierski kamień milowy

Węgierski kontrakt to kolejny kamień milowy dla chińskiego producenta. Wcześniejsze ważne wydarzenia to umowy na dostawę elektrobusów na dwa nowe, europejskie rynki: do Portugalii i Danii. BYD twierdzi, że ma zamówienia na łącznie 600 ebusów do dwunastu krajach europejskich, co daje mu pozycję "wiodącego dostawcy autobusów elektrycznych w Europie." Teoretycznie jest to możliwe po zaliczeniu wszystkich zamówień, w tym także na podwozia dla ADL.

Przypomnijmy, że montowania BYD w Komarom na Węgrzech została założona w 2017 r. Pierwsze wyprodukowane tutaj pojazdy trafiły do Holandii i Szwecji. Obecnie zakład realizuje zamówienia dla Brussels Airport Company. Fabryka rozpoczęła także produkcję podwozi pod autobusy elektryczne ADL dla klientów w Wielkiej Brytanii.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
fabryka
BYD
Węgry

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....