TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

BYD chce wybudować fabrykę elektrobusów we Francji
InfoBus.pl - Opublikowano: 31.03.2017 12:06:02 2 komentarze
BYD chce wybudować fabrykę elektrobusów we Francji

Po zapowiedziach budowy zakładu w Polsce czy na Węgrzech, teraz chiński producent planuje zainwestować 10 mln euro w fabrykę autobusów elektrycznych we Francji. Tym razem sprawa wygląda poważnie.

23 marca 2017 r. firma BYD poinformowała o wyborze Francji, jako miejsca, gdzie chce zainwestować 10 mln euro w zakład, która ma produkować autobusy z przeznaczeniem na europejski rynek. Chińczycy wybrali Francję, ponieważ jest to największy rynek autobusowy na naszym kontynencie.

Dokładna lokalizacja to Allonne, niedaleko Beauvais w Hauts-de-France. Projekt zakłada utworzenie w pierwszej fazie około 100 miejsc pracy. Fabryka o powierzchni ok. 32 000 mkw ma stanąć na działce o łącznej powierzchni blisko 80 000 mkw. W pierwszej fazie BYD planuje produkcje na poziomie 200 pojazdów, w tym jednopokładowe autobusy i autokary. Producent dodaje, że inne pojazdy mogą dołączyć do oferty wraz z rozwojem linii produktowej.

Produkcja ma się rozpocząć w pierwszej połowie 2018 r. Poza montażem autobusów, BYD planuje ulokować tutaj dział obsługi posprzedażnej, a także centrum logistyczne części zamiennych. W dłuższej perspektywie być może powstanie tutaj centrum testowe baterii.

-"Wybraliśmy Francję, ponieważ ma największy rynek autobusowy w Europie. Wybraliśmy region Beauvais i Hauts-de-France ze względu na jakość proponowanego budynku, idealną lokalizację regionu i aktywne podejście władz lokalnych i regionalnych - podkreślił Isbrand Ho, Dyrektor Zarządzający BYD Europe i dodał: - Chcemy przyczynić się do czystszego powietrza w dużych miastach. Autobusy miejskie z napędem na olej napędowy są nie tylko jednym z wiodących źródeł zanieczyszczenia powietrza, ale także są kategorią pojazdów bardzo łatwą do zelektryfikowania, ponieważ poruszają się po określonych trasach. Przewidujemy znaczny wzrost sprzedaży elektrycznych autobusów w Europie, a zwłaszcza we Francji."

Francuzi o swoim sukcesie

Xavier Bertrand, prezydent regionu Hauts-de-France z zadowoleniem powitał nową inwestycję: -"Decyzja BYD o utworzeniu fabryki w Hauts-de-France to świetna wiadomość o wzroście zatrudnienia ? priorytecie dla naszego regionu. Produkcja elektrycznych autobusów doskonale wpisuje się w naszą strategię trzecią rewolucji przemysłowej, która ma uczynić Hauts-de-France liderem w dziedzinie transformacji energetycznej."

Z kolei dla Caroline Cayeux, pani burmistrz Beauvais i pani prezes aglomeracji Beauvais - "Wybór BYD potwierdza atrakcyjność regionu Beauvais dla biznesu i podkreśla jego zdolność do obsługi najnowocześniejszych gałęzi przemysłu. Firma znalazła tutaj potrzebne budynki, a także wykwalifikowaną kadrę z biura pracy."


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
BYD
fabryka
Francja
  • turk – 31.03.2017

    Dobre dla emigrantów

  • fromex – 03.04.2017

    Jakbym lokalnych kacyków z tzw. Ściany Wschodniej słyszał. To doprawdy wielkie szczęście, że Chińczycy znaleźli te odpowiednie dla budynki. Bez nich mogło całej inwestycji grozić fiasko. :>Nie, to nie jest normalne dla Francuzów, że wpuszczają lisa do swojego kurnika. Tu musi chodzić o coś innego (wiadomo, że kasa, tylko czyja i na czym?).

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....