TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Busworld 2019: Magazyn energii LFP od Impactu [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.10.2019 11:00:21
Busworld 2019: Autobusowy magazyn energii LFP [FILM]

Nowy produkt: UVES LFP PHEV-2STANDARD - to magazyn energii stworzony w oparciu o technologię LFP, czyli kolejna propozycja Impactu dla producentów pojazdów transportu publicznego i przemysłu ciężkiego.

Charakteryzuje się przede wszystkim możliwością rozładowania wysokimi prądami, stosunkowo długim okresem życia baterii (nawet do 10 lat), odpornością zarówno na wysokie jak i niskie temperatury otoczenia.

Warto podkreślić, że LFP jest najbezpieczniejszą w użytkowaniu chemią spośród obecnie wykorzystywanych we współczesnych magazynach energii. Baterie LFP są idealnym rozwiązaniem do aplikacji ciężkich, gdzie wymagana jest praca z dużym obciążeniem mocowym, a zarazem producentowi zależy na niezawodności i długim okresie używalności produktu.

O tej nowej ofercie rozmawialiśmy w Brukseli z Maciejem Kwiatkowskim z Impact Clean Power Technology:

NMC i LTO

Oprócz tego Impact zaprezentował systemy bateryjne UVES Standard i UVES Compact projektowane przez ICPT S.A., a następnie wykorzystywane w pojazdach komunikacji miejskiej są budowane w oparciu o ogniwa NMC, LTO i LFP, w tym:

  • NMC nowej generacji, które charakteryzują się wysoką gęstością energii i wydajną pracą. Wymagają stosunkowo długiego czasu ładowania, który jednak zapewnia duży zasięg i możliwość całodziennej eksploatacji pojazdu. Trwające kilka godzin ładowanie odbywa się zwykle w zajezdni w godzinach nocnych.

  • moduły LTO, które mogą być ładowane szybko i często np. w trakcie krótkich postojów na pętlach. Ładowanie trwa wtedy od 8 do 15 minut. Pojazdy ładowane w ten sposób mogą być wykorzystywane praktycznie przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. W ostatnim czasie to właśnie one cieszą się większą popularnością.

Zarówno pakiety bateryjne NMC i LTO posiadają certyfikat R100.02, oraz R10.05.. Zostały przetestowane i dopuszczone do użytku na podstawie testów wytrzymałości i bezpieczeństwa. Badania przeprowadzono w specjalistycznym laboratorium IDIADA w Hiszpanii. Jest to obecnie warunek konieczny do stosowania baterii w aplikacjach transportu publicznego pasażerów w pojazdach transportu publicznego. Obecnie zakończyły się prace nad modułami LFP.

Na koniec warto dodać, że autobusy wyposażone w baterie zaprojektowane i wyprodukowane przez ICPT przejechały po całej Europie 28 milionów kilometrów. Dzięki systemowi zdalnego monitorowania pojazdów, polska firma zbiera dane z ok. 300 autobusów elektrycznych, jeżdżących w miastach całej Europy. To pojazdy takich marek, takich jak Solaris Bus & Coach, Tribus, Voith, JBT, Kiepe Electric GmbH, Temsa, które także mogliśmy zobaczyć na tegorocznych targach Busworld.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Busworld
bateria
Impact

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....