TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Busworld 2019: Autonomiczny i telematyczny King Long [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.12.2019 11:00:37
Busworld 2019: Autonomiczny i telematyczny King Long [FILM]

King Long to kolejny chiński producent, który zaprezentował się na Busworld z autonomicznym pojazdem, co podkreśla aspiracje tej marki do wejścia na światowy rynek autobusów.

King Long to chińska marka, która jest najdłużej obecna na europejskim rynku. Firma po raz pierwszy pojawiła się tutaj w 2005 roku i uczestniczyła w ośmiu kolejnych edycjach Busworld, stając się tradycyjnym chińskim elementem każdej wystawie.

W tym roku motto firmy to "Innowacje dla lepszego świata", co ma jak najbardziej odzwierciedlenie w pokazanej ofercie. To m.in.:

  • autonomiczny autobus Apollo model L4,

  • inteligentny autobus telematyczny 5G - PEV12,

  • flagowy autokar C13HD,

  • podmiejski autobus U13.

Chińska współpraca

Autonomiczna jazda to nowa rewolucja w branży motoryzacyjnej, która przyciągnęła uwagę światowych przedsiębiorstw motoryzacyjnych i firm informatycznych. Począwszy od 2017 r. King Long Bus i gigant internetowy Baidu połączyły swoje siły, aby wspólnie promować rozwój i stosowanie technologii autonomicznej w Chinach. I są tego efekty. Pojazdy L4 można zobaczyć m.in. w:

  • w Xiong'an Citizen Service Center;

  • w Tonghu Sci-Tech Town w Guangdong Country Garden, czyli pierwsze miasto, które faktycznie obsługują bezzałogowe pojazdy.

  • w Pekinie - w Haidian Park, Fuzhou Feifengshan Olympic Park, Chongqing Lijia Wisdom Park.

Łącznie do tej pory autobusiki King Long Apollo są używane komercyjne w 25 miastach w Chinach. Za nimi ponad 57 000 kilometrów autonomicznego przebiegu i imponująca liczba ponad 63 000 przewiezionych pasażerów przy zerowej liczbie wypadków. Nieźle.

W Bruslei mogliśmy zobaczyć najnowszy model King Long Apollo 2, który w porównaniu z pierwszą generacją jest wyposażony w autonomiczny system sterowania HW3.1 i ma ulepszoną konfigurację, jak wysokowydajny procesor Intel E5 i 8-rdzeniowy, co daje większą moc obliczeniową. Pojazd został też wyposażony w akumulator CATL, który zwiększył pojemność z 42,3 kW do 49,3 kWh, skrócił się o 50% czas ładowania i zwiększył o 20% przebieg jazdy. W środku King Long Apollo 2.0 ma też więcej portów ładowania USB i cieńsze składane siedzenie, dzięki czemu pojazd jest wygodniejszy i sprawie wrażenie schludniejszego.

Zobaczcie to na filmie:


Telematyczny PEV

W 2019 roku technologia 5G przyczyniła się do rozwoju telematyki autobusowej, czego dowód mogliśmy zobaczyć na stoisku King Long. Prezentowany tam inteligentny autobus telematyczny PEV12 5G z kompletnie nową inteligentną platformą podwozia w celu zapewnienia efektywnej koordynacji między systemem pojazdu a środowiskiem ruchu, takim jak drogi czy pojazdy. W oparciu o technologię 5G, PEV12 realizuje takie funkcje, jak zapobieganie kolizjom, koordynacja pojazd-droga w czasie rzeczywistym, wyznacza optymalną strategię w zakresie prędkości pojazdu i dba o bezpieczne i dokładne parkowanie itp.

We wrześniu 2018 r. King Long Bus wspólnie z Datang Telecom rozpoczęła test inteligentnej magistrali telematycznej 5G. Szesnaście autobusów PEV12 zostało pomyślnie przetestowanych na linii Xiamen BRT. Pod koniec tego roku do eksploatacji wejdzie kolejna grupa inteligentnych autobusów telematycznych, otwierając nową erę miejskiego transportu publicznego w Chinach.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Busworld
elektrobus
autonomia
King Long

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....