TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Busworld 2015: Conti Coach i Conti CityPlus
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.10.2015 11:00:20
Autobusowe opony Continental

Podczas targów w Kortrijk Continental pokazał dwoje najpopularniejsze autobusowe opony - Conti Coach (HA3 Conti 295/80 R w rozmiarze 22,5) i Conti CityPlus (Conti CityPlus HA3 295/80 R 22.5). Do tego po raz kolejny mogliśmy sprawdzić innowacyjny system kontroli ciśnienia w oponach ContiPressureCheck, czyli kolejny sposób na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Wracając do opon. Oba produkty wyróżnia krótka droga hamowania i wyższa przyczepność na mokrej nawierzchni. A to zdaniem wiodących na rynku europejskim operatorów flot autobusowych najważniejsze korzyści z użytkowania ogumienia Continental. Opona Conti Coach została doceniona za wysoką efektywność kosztową dzięki niższemu nawet do 3% zużyciu paliwa, natomiast model Conti CityPlus zyskał uznanie za zapewnienie optymalnego poziomu komfortu i doskonałe własności jezdne.

Conti Coach HA3

Przeznaczona do przewozów długodystansowych opona Conti Coach HA3, może być stosowana na wszystkich osiach. Jest dostępna w rozmiarach 295/80 R 22.5 oraz 315/80 R 22.5. Dzięki zastosowaniu mieszanki gumowej opracowanej specjalnie na potrzeby przewozów pasażerskich, oraz rzeźbie bieżnika z wytrzymałymi, trójwymiarowymi lamelami, opona ta oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu jazdy, przy zmniejszonych oporach toczenia. Podczas jazdy, opona Conti Coach HA3 zapewnia dobrą przyczepność wzdłużną i poprzeczną, wysoką stabilność kierunkową i precyzję prowadzenia. Dzięki innowacyjnej konstrukcji lameli charakteryzuje się też doskonałymi właściwościami na mokrej nawierzchni, podczas całego okresu eksploatacji.

Conti CityPlus HA3

Opona Conti CityPlus HA3, dostępna w rozmiarze 295/80 R 22.5, została opracowana dla potrzeb przewozów regionalnych i jest przeznaczona do montażu na dowolnej osi. Wyróżniają ją doskonałe własności jezdne, wyśmienita przyczepność na mokrej nawierzchni, bardzo wysokie przebiegi oraz równomierne zużycie bieżnika. Trójwymiarowe lamele zapewniają dodatkową przyczepność i niezmiennie dobre własności podczas hamowania w całym okresie eksploatacji opony. Opony Conti CityPlus HA3 posiadając homologację M+S przeznaczone są do całorocznej eksploatacji.

Constantin Batsch, Wiceprezes Regionu EMEA ds. Opon do Pojazdów Ciężarowych zauważył: ?Przewoźnicy autobusowi działający w nieustannie rozwijającym się segmencie transportu regionalnego zmagają się z silną międzynarodową konkurencją, szczególnie na trasach długodystansowych. Dla nich najbardziej liczy się wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa, jaki mogą zaoferować pasażerom, oraz efektywność kosztowa - od zużycia paliwa aż po możliwość ponownego bieżnikowania opon. Ogumienie firmy Continental przeznaczone do autobusów spełnia wszystkie te wymagania.?

Klienci o oponach

Continental zebrał wypowiedzi klientów na temat swoich opon do autobusów i autokarów. Oto ich opinie:

Luca Montanaro, odpowiedzialny za zarządzanie flotą 130 pojazdów włoskiego przewoźnika autobusowego Star SPA, istniejącego od 1922 roku: ?Nasza firma oferuje bezpieczny i wygodny transport pasażerski po przystępnych cenach. Własności użytkowe opon i bezpieczna eksploatacja przy wydłużonych przebiegach przekładają się bezpośrednio na wydajność kosztową całej floty autobusów. Od kiedy zaczęliśmy korzystać z opon Conti Coch, obniżyliśmy zużycie paliwa naszej floty do 3%.?

Luc Meekers, odpowiedzialny za zarządzanie flotą ponad 100 autokarów belgijskiej firmy Staf Cars, założonej 1957 z siedzibą w Lommel, zauważył: ?Oferujemy niezawodne, całoroczne połączenia autobusowe pomiędzy miastami w Belgii oraz poza granicami kraju. Potrzebujemy, więc opon, które będą charakteryzować się optymalnymi własnościami jezdnymi na wszystkich rodzajach dróg. Dlatego stawiamy na wysokiej jakości ogumienie firmy Continental. Zarówno modele Conti CityPlus, jak i Conti Coach zaskoczyły nas doskonałymi własnościami jezdnymi i krótką drogą hamowania na mokrej nawierzchni. Dzięki nim nasi klienci i kierowcy czują się zawsze bezpiecznie."

Ingo Kehl, Dyrektor Zarządzający Sieckendiek GmbH & Co. KG - przewoźnika autokarowego dysponującego flotą ponad 40 autobusów i autokarów oraz właściciela autoryzowanego serwisu firmy MAN z siedzibą w Versmold-Peckeloh, we Wschodniej Westfalii, w Niemczech: ?Zawsze staramy się, by nasi klienci dotarli na miejsce bezpiecznie i o czasie. Dlatego bezpieczeństwo i jakość naszej floty autokarowej odgrywa w naszej firmie niesłychanie ważną rolę. Dotyczy to również ogumienia. Opony Conti Coach spełniają nasze wysokie wymagania: zapewniają ponadprzeciętny komfort jazdy, doskonałe własności jezdne oraz niski poziom hałasu ? co doceniają również nasi klienci."


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Continental
Busworld
Kortrijk
opony

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....