TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bułgaria z pierwszymi elektrobusami. Od Yutonga
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.01.2019 12:12:14
Bułgaria z pierwszymi elektrobusami. Od Yutonga

Pod koniec 2018 roku Sofia odebrała partię 20 szt. elektrycznych autobusów marki Yutong. To jak do tej pory drugi co do wielkości europejski kontrakt chińskiego producenta, a dla Bułgarii pierwsza dostawa elektrobusów  i wejście na drogę ku elektromobilności.

O randze wydarzenia świadczy fakt, że w spotkaniu wziął udział m.in. ambasador Chin w Bułgarii, Zhang Haizhou oraz pani burmistrz Sofii, Jordanka Fandakova i zastępca dyrektora Yutong International Business, Franco Miniero, który wcześniej poznać z działalności w koncernie Iveco Bus.

-"Bardzo się cieszę, że mogłem być świadkiem wprowadzenia 20 w pełni elektrycznych autobusów wyprodukowanych przez Yutong na ulice Sofii. To poprawi nie tylko jakość transportu publicznego w mieście, ale także zapewni bułgarskim obywatelom nowe doświadczenie w zakresie bezemisyjnego podróżowania. Mamy nadzieję, że Yutong pogłębi współpracę Chin z Bułgarią"- powiedział podczas ceremonii otwarcia Zhang Haizhou.

Z kolei pani burmistrz Sofii dodała: -"Po kilku latach testów Sofia wybrała w końcu pełni elektryczne autobusy produkowane przez firmę Zhengzhou Yutong Bus Co., Ltd. z Chin, które oferują niskie zużycie energii i dobry komfort podróży. Wszystkie elektrobusy będą eksploatowane na liniach 9 i 309. Zapraszamy do podróży!"

Na koniec Miniero Franco dodał, że Yutong opracował specjalną aplikację dla bułgarskiego przewoźnika EAD, aby zapewnić sprawną codzienną eksploatację zakupionych autobusów elektrycznych.

Sofijski standard w E12

Wszystkie zamówione przez stolice Bułgarii elektrobusy to miejskie modele Yutong E12 o pojemności pasażerskiej do 90 osób i jak podaje producent - ze średnim zużyciu energii na poziomie 0,99 kWh na kilometr. Ponadto pojazdy wyposażone zostały w klimatyzację, porty USB do ładowania i bezpłatny dostęp do sieci WIFI. Niska podłoga ułatwia dostęp dla osób z trudnościami w poruszaniu się, Na pokładzie znajdują się też wydzielone miejsca na wózki.

Zastosowana bateria ma pojemność 324 kWh i zdaniem Yutong zapewnia 320 km przebiegu na jednym ładowaniu. Przy okazji dodajmy, że Sofia niebawem zamierza ogłosić przetarg na budowę 50 stacji paliw w różnych częściach miasta.

Co warto też podkreślić, Yutong dostarczył firmie EAD także system telematyczny Yutong V +, czyli pierwsze takie oprogramowanie chińskiego producenta pojazdów użytkowych wdrożone w UE.

Nie tylko Bułgaria

Sofijski kontrakt to czwarty europejski kontrakt Yutonga. Firma ma na swoim koncie m.in.

  • 14 autobusów elektrycznych E12 dla Islandii,

  • 44 szt. w pełni elektryczne autobusów międzymiastowych dla Francji

  • pod koniec 2018 r. Dania złożyła zamówienie na 20 jednostek E12.

Łącznie do tej pory Yutong dostarczył w całej Europie ponad 7000 autobusów (takie dane podała chińska firma), w tym do Francji, Islandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Norwegii, Bułgarii, Rumunii, Słowacji i Rosji. W tej grupie znajdują się też pojazdy z silnikami diesla.

Dodajmy na koniec, że poza Chinami i Europą, najwięcej autobusów elektrycznych marki Yutong jeździ w Chile, gdzie Chińczycy dostarczyli aż 100 elektrobusów.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
Yutong
Bułgaria

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....