TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Budapeszt odbiera pierwsze Citaro
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 06.05.2013 18:42:28 3 komentarze
Budapeszt odbiera pierwsze Citaro

Firma VT Transman GmbH odebrała pierwsze egzemplarze Mercedes-Benz Citaro. Inauguracyjna transza 56 szt. nowych autobusów zgodnie z umową zameldowała się 30 kwietnia 2013 r. w Budapeszcie. Do dostarczenia zostało jeszcze 103 szt. z łącznej puli 159 szt. zamówionych pojazdów. Łącznie na Węgrzech ma pojawić się 80 szt. w wersji solo, 12-metrowej oraz 79 szt. w wersji przegubowej, 18-metrowej. Wszystkie mają być w lipcu br. wprowadzone do normalnej obsługi linii autobusowych w stolicy Węgier. O skali kontraktu świadczy fakt, że w przekazaniu autobusów wziął udział TillOberwörder, szef Daimler Buses oraz premier Węgier, Viktor Orbana. W uroczystości wzięli udział także burmistrz Budapesztu,IstvánTarlós, szef budapesztańskiego Zarządu Transportu,DávidVitézy oraz przedstawiciele zarządu przewoźnika VT Transman GmbH:MessrsMátyásDósa i PéterSzepesi. Zrealizowana dostawa to efekt podpisanej w listopadzie 2012 r. umowy na zakup łącznie 159 szt. niskopodłogowych autobusów Mercedes-Benz Citaro II generacji. Decydując się na ten model węgierskie miasto wybrało jeden z najbardziej zaawansowanych autobusów dostępnych obecnie na rynku. Ponadto Citaro to także najskuteczniejszym autobus miejski wszechczasów. Jego wynik to ponad 33.000 sprzedanych egzemplarzy w ciągu zaledwie 14 lat.

Budapesztańskie Citara są wyposażone w silniki Diesla EEV, które już w przyszłym roku zostaną stopniowo wyparte przez nowej jednostki Euro 6. Dzięki niskiej podłodze z pojazdów mogą swobodnie korzystać osoby starsze i o ograniczonej sprawności ruchowej. Przestrzeń pasażerska został wyposażona w monitoring, który ma skutecznie ochronić wnętrze przed atakami wandali, a także zapewnić wyższe bezpieczeństwo samemu kierowcy. Warto również podkreślić krótki czas realizacji zamówienia i punktualne wywiązanie się z terminu pierwszej dostawy –zdaniem producenta ten sukces zagwarantowała ścisła współpraca dwóch fabryk EvoBus –w Mannheim i Neu-Ulm.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Mercedes
Citaro
Budapeszt
 • Adam – 06.05.2013

  Cóż czy nie warto było mieć Budapesztu w Warszawie? Inna jakość .Podróż przyjemna a Wawka tanie conecto smutny fakt ,to już mały rzeszów i gdynia mają nowe citaro choć nie dwójkę a zmodyfikowaną wersje C1 ale zawsze coś

 • aser – 06.05.2013

  To fakt wstyd

 • kierowca108 – 07.05.2013

  @Adam.Na pewno nie warto było by mieć Budapesztu w Warszawie,chyba że ktoś lubi wyekspleatowane autobusy,które przy minus 5 nie są w stanie wyjechać z zajezdni.Co do conecto całkiem fajne wozy przynajmniej dla kierowcy no i nie szarpią.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....