TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bratysława odebrała 11 lotniskowych Solarisów [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.09.2020 19:00:06
Bratysława odebrała 11 lotniskowych Solarisów [FILM] ; fot. DPB

Jedenaście, 18-metrowych autobusów z najnowszej generacji Solarisa zapewni mieszkańcom Bratysławy i turystom zupełnie nowy poziom jakości podróżowania.

Tym samym stolica Słowacji po raz pierwszy wprowadziła do swojej sieci pojazdy specjalnie przystosowane do transportu większego bagażu.

Kierunek lotnisko!

Nowe autobusy niskopodłogowe, które Dopravný podnik Bratislava zamówiła jeszcze przed nadejściem kryzysu COVID-19, będą wykorzystanie w ruchu na tzw. trasach lotniskowych.

Pojazdy weszły do ruchu 2 września i wzmocnią linię 61 poprzez zagęszczenie kursów.

-"Wraz z pojawieniem się w Bratysławie pojazdów Solaris New Urbino, wizja miasta dotycząca jakościowego skoku w podróżowaniu komunikacją miejską zaczęła się spełniać - przy zachowaniu zasad oszczędności i efektywności w finansach. Przed nami jeszcze długa droga, ale bardzo się cieszę, że już teraz możemy zaoferować mieszkańcom atrakcyjny środek transportu po mieście, który jest ekologiczny, ekonomiczny i wyjątkowo wygodny - powiedział prezes zarządu DPB, Martin Rybanský.

Jak informuje Dopravný podnik Bratislava, firma kupując Solarisy osiągnęła oszczędności w wysokości ponad 15 000 euro na pojazd w porównaniu z poprzednimi zakupami pojazdów przegubowych.

Zobaczcie słowackie jamniki na filmie:


Bratysławski standard

Wszystkie zakupione autobusy z Polski posiadają silniki Paccar Euro 6D, wysokowydajną klimatyzację oraz szyby termiczne, które ograniczają nagrzewanie się wnętrza.

W tych pojazdach po raz pierwszy w Bratysławie pojawiły się dwa nowe elementy: kolorowe wyświetlacze zewnętrzne z diodami LED o wysokiej jasności oraz nowe wewnętrzne panele informacyjne, które na węzłach - w czasie rzeczywistym - wyświetlają aktualne odjazdy innych linii.

W nowych autobusach pasażerowie docenią również wysokiej jakości fotele, szereg portów USB, możliwość bezpiecznego przypięcia roweru, możliwość wjazdu wózkiem w drugich i trzecich drzwiach, łącze WiFi, zewnętrzne czujniki dla osób niedowidzących i niewidomych, funkcję przyklęku do wygodnego wsiadania oraz antybakteryjne poręcze ze stali nierdzewnej.

Ponadto Nowe Urbino mają zintegrowane liczniki pasażerów, system kamer oraz zintegrowane terminale płatnicze, dzięki którym w najbliższym czasie umożliwią zapłatę za przejazd tymi pojazdami zbliżeniową kartą płatniczą.

Jedyny zakup

Jednocześnie firma transportowa z Bratysławy poinformowała, że obecnie – oprócz kontraktu z Solarisem - nie ma obecnie środków na zaplanowane inwestycje w nowe autobusy.

Przypomnijmy, że DPB ogłosiło w sierpniu 2019 r. dwa zamówienia publiczne na zakup 81 autobusów przegubowych (wygranych przez Otokar) oraz na zakup czterech minibusów (o maksymalnej długości ośmiu metrów). Był to jeden z największych i najważniejszych przetargów w historii bratysławskiego transportu publicznego. Jednak z powodu COVID-19 słowacka stolica musiała odłożyć te zakupy. I na jak długo? Nie wiadomo.

Na koniec warto dodać, że w Bratysławie sprzedaż biletów mocno spadła, ale nie aż tak bardzo, jak w Polsce. W marcu przewoźnik zanotował spadek przychodów z podróży o 50% w stosunku do roku poprzedniego, w kwietniu o 91%, a w maju nastąpił spadek przychodów o 55% w stosunku do roku poprzedniego.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Otokar
Solaris
Słowacja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....