TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

BP Tour z Mercedesem Citaro G C2. Zmiana barw klubowych
INFOBUS.PL - Opublikowano: 08.11.2019 17:00:40
fot. Krzysztof Stelmach, phototrans.pl

Lubelski BP Tour wzbogacił się o kolejny autobus dla swojej trójmiejskiej floty. To pięcioletni Mercedes Citargo G C2, który wcześniej służył PKS Gdynia. Autobus póki co skierowano na linie gdyńskiego Zarządu Komunikacji Miejskiej, a dokładniej na pakiet sopocki.

To jeden z dwóch Citaro G C2, które w 2014 r. pozyskał PKS Gdynia. Na wiosnę przewoźnik jednak sprzedał te autobusy. Co ciekawe nie trafiły one do EvoBus Polska, ale do... MAN-a. To nie pierwszy taki przypadek. Z okazji postanowił skorzystać BP Tour i w zasadzie możemy mówić jedynie o "zmianie braw" klubowych. Autobus bowiem znów pracuje na sieci ZKM Gdynia.

Nowy nabytek BP Tour'a zabiera na pokład 143 pasażerów. 46 osób może liczyć na przejażdżkę na fotelach CSF. Aż 25 siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi. To wynik ponadprzeciętny. Będzie więc bardzo wygodnie, co z pewnością docenią sopoccy pasażerowie. Wejście na pokład jest możliwe dzięki czterem wejściom w układzie 2-2-2-2.

Idziemy na tył "gwiazdy". A tam mamy standard. Autobus posiada silnik OM470. To stojąca jednostka o pojemności skokowej niespełna 10,7 l. Ma ona 265 kW mocy oraz osiąga 1700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Naturalnie spełnia ona normę Euro 6. Silnik jest zblokowany z czterobiegową przekładnią Voith D864.6. Ponadto skoro C2, to oczywiście nie mogło zabraknąć modułu rekuperacyjnego. Dzięki temu autobus ma charakteryzować się niższym spalaniem i nie tylko.

Przestrzeń pasażerska jest klimatyzowana za pomocą dwóch agregatów firmy Konvekta, zapewne z serii UL. Naturalną wentylację zapewnia osiem okien uchylnych oraz sterowane elektrycznie szyberdachy. Autobusy są monitorowane.

SIP nie uległ zmianie. Dalej to urządzenia mieleckiego R&G Plus, na którego BP Tour mocno postawił od czasu wejścia w usługi komunikacji miejskiej. "Gwiazda" jest wyposażona w trzy diodowe wyświetlacze zewnętrzne. A co wewnątrz? Tutaj znajdziemy dwie tablice. Za kabiną kierowcy oraz za przegubem mamy LED typu ETL416120. Do tego oczywiście nie mogło zabraknąć głosowych zapowiedzi oraz system GPS. Całością steruje autokomputer SRG5000P lub SRG 4100P.

Pięcioletni przegubowy C2 to nie jedyny nabytek BP Tour'a w ostatnich tygodniach. Przewoźnik pozyskał także przynajmniej siedem ex warszawskich Solarisów Urbino 18, które jeszcze przed wakacjami woziły pasażerów pod banderą Mobilisu. Zapewne uczynił to z myślą o Łodzi. Szczegóły już niedługo.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
ZKM Gdynia
BP Tour
PKS Gdynia
Mercedes
MAN
używane

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....