TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bitwa warszawska 25+25: ZTM jeszcze raz wybrał Michalczewskiego
INFOBUS.PL - Opublikowano: 06.04.2018 17:15:08 2 komentarze
Bitwa warszawska 25+25: ZTM jeszcze raz wybrał Michalczewskiego

4 kwietnia Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołania EEC i Mobilisu od wyboru przez ZTM ofert Arrivy i firmy Michalczewski w dwuczęściowym przetargu na obsługę linii autobusowych 50 autobusami klasy MIDI i MAXI. Rozpatrzeniu nie podlegał jeden zarzut ze skargi Mobilisu. Dzisiaj już wiemy, który konkretnie i czym to poskutkowało.

O wyroku KIO, który oddalił w całości odwołania odwołania Mobilisu i EEC od wyboru ofert Arrivy i Michalczewskiego pisaliśmy tutaj. Przewoźnicy mieli łącznie sześć zastrzeżeń wobec ZTM. Finalnie jednak arbitrzy orzekali tylko wobec pięciu zarzutów. KIO nie podzieliła argumentacji odwołujących i stąd wyrok oddalający.

Jednak w przypadku jednego z zarzutów Mobilisu Izba umorzyła postępowanie. Chodzi o żądanie odrzucenia Michalczewskiego w części na obsługę linii autobusami klasy MAXI, gdyż ten- miał zdaniem giganta z Mościsk- nie spełnić warunku doświadczenia. Zdaniem Mobilisu referencje wystawione przez MPK Wrocław, które potwierdzały należyte wywiązywanie się przez radomską firmą z umowy podwykonawstwa nie odpowiadały wymaganiom SIWZ.

ZTM uznał ten zarzut przed rozprawą w KIO, przez co został on wyłączony z rozpatrywania. W konsekwencji urzędnicy wezwali spółkę Michalczewskiego do uzupełnienienia dokumentów, które potwierdziłyby spełnienie warunku doświadczenia. Radomska firma dostarczyła nowe referencje, najprawdopodobniej wystawione przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

Stołeczni urzędnicy dokonali ich analizy i stwierdzili, że Michalczewski spełnił warunek doświadczenia. W efekcie dziś poinformowano o ponownym wyborze oferty przedstawionej przez tą firmę w części na obsługę linii 25 nowymi autobusami klasy MAXI. Czy teraz zostało już tylko odliczanie do podpisania umów?


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
ZTM Warszawa
Mobilis
EEC
Michalczewski
 • Robert Spychala – 06.04.2018

  Wszystko ok tylko nie autobusy bez tylnej szyby jakie wybrał Michalczewski. Pojechał po taniości. Chyba będzie na ten kontrakt brał najlepszych furmanów Scanii w stolicy. Czyżby Michalczewski szukał już Ukraińców na swoje cacka:-)

 • Ashir – 06.04.2018

  Może kiedyś ZTM postawi wymóg tylnej szyby w autobusach. ;)

 • zxcvbnm – 06.04.2018

  Jesteście wyczuleni na punkcie Scanii. OmniCity z PKS-u Grodzisk Mazowiecki to nie to samo co CityWide z Michalczewskiego. Zresztą, jeśli wam tak wozy te będą przeszkadzać, to chętnie je przyjmę na 142 :D

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....