TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bezpłatne ContiBusy na EURO 2012
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 28.03.2012 20:36:20
Bezpłatne ContiBusy na EURO 2012

Continental –długoletni sponsor imprez UEFA tradycyjnie już dostarcza ogumienie dla wszystkich autokarów i samochodów technicznych obsługujących Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej (czyli w przypadku EURO 2012 będą to autokary marki Setra konsorcjum Sindbad i Raf Trans). Dodatkowo koncern wyposaży w swoje opony także mobilne ekipy techniczne. Łącznie będzie to 8 pojazdów Mercedes-Benz Sprinter, które w ramach sieci OmniPlus (EvoBus) zapewnią zaplecze warsztatowe dla wszystkich autobusów podczas Mistrzostw.

W tym roku jednak oponiarska firma poszła jeszcze o krok dalej.  Continental zadba również o komfort i bezpieczeństwo tysięcy kibiców udających się na mecze i wracających ze stadionów. W Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku między stadionem a centrum miasta, kursować będą darmowe linie ContiBusów. Ich łączna suma to 40 szt., a liczba pojazdów w poszczególnych miastach będzie dostosowywana do aktualnej sytuacji. W dni meczowe zapewnią one bezpłatny transport kibiców pomiędzy stadionami ze strefami kibica. W pozostałe dni wspomogą flotę autobusów miejskich, ale nadal będą bezpłatne. Wraz z ContiBusami w miastach ustawione zostaną specjalne przystanki nawiązujące wyglądem do ławki rezerwowych. W trakcie spotkań hostessy czekające na przystankach będą udzielały wsparcia fanom podróżującym autobusami.

W ramach globalnych umów ustalono, że będą to wyłącznie autobusy marki Mercedes-Benz. We Wrocławiu ContiBusami zostaną przegubowe Citaro G, a w Gdańsku –także przegubowe Conecto LF G. Wszystkie będą wyposażone w ogumienie Continental i obklejone reklamą sponsora. Co z Poznaniem i Warszawą, gdzie nie ma nowoczesnych autobusów miejskich z trójramienną gwiazdą? Zostaną sprowadzone z innych miast –tutaj nie znamy jeszcze szczegółów, skąd dokładnie zostaną wypożyczone, ale być może z Wrocławia, który ma zbliżone malowanie jak Warszawa i dysponuje największą flotą Citaro. Co warte podkreślenie –tego typu akcja zostanie przeprowadzona tylko w Polsce, a nowe opony Continental-a pozostaną w autobusach po Mistrzostwach i będą dalej służyły przewoźnikom. A będzie to specjalny model opony miejskiej HSU 1 EM Edition w rozmiarze 275/70R22.5, z wytłoczonymi w ścianie bocznej emblematami piłeczek oraz żółtym logo Continental. Bieżnik, dzięki wytrzymałej na zużycie mieszance gumowej oraz dodatkowo wzmocnionej ścianie bocznej, charakteryzuje się wyjątkową odpornością na kontakt z krawężnikami. Zdaniem producenta długi okres eksploatacji w ruchu miejskim oraz doskonałe właściwości jezdne opona zawdzięcza optymalnemu konturowi, mieszance gumy oraz głębokości bieżnika. Zastosowane przez Continental rozwiązania obniżają poziom hałasu i wibracji zapewniając tym samym, kierowcy i pasażerom, komfortowe warunki podróży. –„Powierzchnia kontaktu opony z drogą jest wielkości pocztówki, dlatego właściwości bieżnika mają decydujący wpływ na bezpieczeństwo pasażerów. Zależy nam, aby zarówno kibice, jak i zawodnicy mieli zagwarantowaną komfortową i bezpieczną podróż, o czym będą się mogli przekonać podróżując autobusami wyposażonymi w nasze opony”–powiedział Marcin Cywiński z Działu Opon Użytkowych Continental Opony Polska.

Opona autobusowa eksploatowana w trudnych warunkach miejskich jest jednym z najciężej pracujących elementów autobusu. Narażona jest na otarcia o ostre krawężniki, a częste ruszanie z miejsca i hamowanie oraz zmienność obciążenia przyspiesza jej zużycie. Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa kibicom, opony będą codziennie sprawdzane według standardów Continental obowiązujących w sieci serwisowej Conti360o. W każdym mieście oddelegowane zostaną 2 samochody serwisowe. Serwisanci Conti360o codziennie będą sprawdzali stan ogumienia. Gdy zajdzie potrzeba wymienią opony na nowe, a w awaryjnych przypadkach są w stanie usunąć awarię w każdym punkcie miasta na wezwanie kierowcy. Start akcja zaplanowano na 8 czerwca, kiedy odbędzie się pierwszy mecz w ramach EURO 2012.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
opona
Continental

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....