TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bezpieczny Autokar 2019 - pierwsze podsumowanie [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.01.2019 09:00:29
Bezpieczny Autokar 2019 na Mazowszu [FILM]

Uczniowie z kolejnych czterech województw od dziś zaczynają ferie, a to oznacza, że rozpoczynają się wzmożone kontrole autokarów prowadzone przez Inspekcję Transportu Drogowego. Na Mazowszu ruszyła akcja "Bezpieczny autokar – ferie 2019". Inspektorzy dbając o bezpieczeństwo najmłodszych podróżnych sprawdzają stan techniczny pojazdów, trzeźwość i czas pracy kierowców.

Od wczesnych godzin rannych działa specjalnie utworzony punkt kontrolny w pobliżu Hali Torwar w Warszawie. Tylko 28 stycznia - do godziny 8 - inspektorzy skontrolowali już 7 autokarów. Sprawdzają każdy autokar, którym dzieci wyjeżdżają na zimowy wypoczynek.

- Zwracamy szczególną uwagę na trzeźwość i czas pracy kierowcy. Przemęczony kierowca jest równie niebezpieczny jak ten, który prowadzi auto pod wpływem alkoholu. W trakcie kontroli stanu technicznego pojazdu weryfikowany jest m.in. stan układów hamulcowego, kierowniczego, wydechowego oraz oświetlenie i ogumienie. To elementy bezpośrednio wpływające na bezpieczeństwo pasażerów i pozostałych uczestników ruchu – mówi Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.

Wzmożone kontrole

Zimowe ferie rozpoczynają się również województwach: dolnośląskim, opolskim i zachodnio-pomorskim. Jako ostatni w tym roku odpoczywać będą uczniowie z woj. pomorskiego, łódzkiego, śląskiego, lubelskiego i podkarpackiego, gdzie rozpoczną się 11 lutego. Akcja ITD będzie prowadzona do końca ferii, czyli do 24 lutego.

Kontrole autokarów prowadzone są zarówno w wytypowanych punktach, na głównych szlakach komunikacyjnych, ale również w miarę możliwości w miejscu odjazdu autokarów. Każdy zainteresowany może zgłosić potrzebę sprawdzenia stanu autokaru przed wyjazdem. Należy o tym z wyprzedzeniem poinformować właściwy miejscowo wojewódzki inspektorat transportu drogowego.

Kontakty do WITD dostępne są pod linkiem: http://www.gitd.gov.pl/kontakt/witd

Wyniki I etapu

Akcja "Bezpieczny autokar' prowadzona jest od dwóch tygodni. Jako pierwsi ferie rozpoczęli uczniowie pięciu województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i małopolskiego.

- Inspektorzy w ciągu dwóch tygodni skontrolowali 304 autokary. Nie wszystkie pojechały dalej. W wyniku przeprowadzonych kontroli nałożono 75 mandatów karnych (24,7%), zatrzymano 16 dowodów rejestracyjnych (5,3%) w tym w 5 przypadkach (1,6%) ze względu na zły stan techniczny autokarów wydano zakazy jazdy – informuje o dotychczasowych efektach akcji Alvin Gajadhur.

Przykładowo, na terenie Małopolski skontrolowano autokar, który miał przewieźć 30 dzieci z Krakowa do Tokarni. Zły stan techniczny pojazdu było widać gołym okiem – autokar był mocno pochylony w prawą stronę. W trakcie kontroli stwierdzono awarię zawieszenia. Został wycofany z ruchu. Dzieci na wycieczkę pojechały innym, sprawnym autokarem. Kilka dni wcześniej inspektorzy z małopolski wydali także zakaz dalszej jazdy dla autokaru, którym podróżowało 55 dzieci na trasie Rzeszów – Kraków. Autobus miał także poważne wady techniczne. Te przykłady potwierdzają, że prowadzenie intensywnych działań kontrolnych jest niezbędne aby ograniczyć ryzyko wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

W ubiegłym roku w trakcie ferii zimowych inspektorzy skontrolowali 1300 pojazdów – zatrzymano 53 dowody rejestracyjne (4,1%) w tym w 21 przypadkach (1,6%) ze względu na fatalny i zagrażający bezpieczeństwu pasażerów stan techniczny autokarów konieczne było również wydanie zakazów jazdy. Inspektorzy zakończyli także czynności nałożeniem 296 mandatów karnych (22,8%). Wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwiSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Bezpieczny Autokar

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....