TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bartoszyce szukają operatora do 2022 roku. Ktoś zastąpi Mobilis?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 06.07.2018 15:00:42
fot. bartoszyce.pl

Bartoszyce ogłosiły przetarg na obsługę komunikacji do końca 2022 r. Start przewozów przewidziano 1 października. Wybrany operator będzie musiał na potrzeby zlecenia pozyskać minimum 8 nowych autobusów klasy MAXI. Czy ktoś zastąpi Mobilis?

Nowy kontrakt komunikacyjny będzie obowiązywała przez nieco ponad 4 lata. Wybrany operator będzie wykonywać objęte nim przewozy od 1 października 2018 r. do końca 2022 r. W tym okresie wykona pracę eksploatacyjną na poziomie 798 220 wzkm. W puli tej przewidziano obsługę pięciu linii autobusowych co oznacza, bartoszycki system komunikacyjny powiększy się. Ale to nie koniec. Miasto zastrzegło sobie prawo udzielenia zamówienia uzupełniającego do 50% wartości podstawowego.

Do obsługi tego pakietu potrzebnych będzie min. 8 całkowicie niskopodłogowych autobusów. Muszą one spełniać przynajmniej normę Euro 5. Każdy z nich ma zapewniać podróż min. 81 pasażerom. W co najmniej 4 autobusach liczba foteli dla pasażerów nie może być większa niż 28. Dodatkowym obostrzeniem jest to, że pojazdy muszą być wyprodukowane, w co najmniej 50% z części i podzespołów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej lub państw, z którymi Wspólnota Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorstw.

Ponadto operator musi posiadać na terenie Bartoszyc bazę z odpowiednim placem postojowym oraz zapleczem warsztatowym. Będzie musiał także zatrudnić min. 10 kierowców z chociaż trzyletnim doświadczeniem zawodowym, 3 pracowników na warsztacie oraz 2 dyspozytorów. Wszyscy muszą zostać zatrudnieni na podstawie umów o pracę.

Pora na warunki formalne postępowania. Gmina oczekuje, że oferenci będą musieli się wykazać zdolnością finansową na poziomie nie mniejszym niż 300 000 PLN. Warunek doświadczenia urzędnicy uznają za spełniony, jeśli wykonawca wykaże się w ciągu ostatnich 3 lat realizacją usług przewozowych w komunikacji publicznej na poziomie nie mniejszym niż 2 mln PLN brutto rocznie. Do kompletu wadium, które w tym postępowaniu wynosi 35 000 PLN.

Wstępny termin składania ofert wyznaczono na 10 sierpnia. Otrzymane oferty w Bartoszycach będą oceniać na podstawie trzech kryteriów. Cena to maksymalnie 60% punktów. 25% można wywalczyć za zatrudnienie na potrzeby kontraktu kierowców, którzy mają doświadczenie zawodowe na średnim poziomie min. 21 lat. Pozostałe 15% można zdobyć za wprowadzenie do ruchu autobusów maksymalnie pięcioletnich.

Obecnie komunikacja miejska w Bartoszycach składa się z trzech linii. Obsługuje je Mobilis. Czy ktoś gigantowi z Mościsk zdecyduje się odebrać to zlecenie? Ostatnie przetargi na podobną skalę pokazują, że są firmy, które nie boją się powalczyć o tak małe kontrakty.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
Bartoszyce
UM
Mobilis
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....