TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autosany z systemem monitorowania ciśnienia
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.03.2016 18:21:22 13 komentarzy
Autosany z systemem monitorowania ciśnienia

Firma Autosan, polski producent autobusów z ponad 180-letnią tradycją doceniła najwyższą jakość rozwiązania systemu ContiPressureCheck, rekomendując go jako dodatkowe wyposażenie montowane we wszystkich produkowanych pojazdów.

Projekt ten jest efektem współpracy pomiędzy firmą Autosan i firmą Drabpol, odpowiedzialną w Polsce za system ContiPressureCheck.

-?Cieszy nas udana adaptacja systemu CPC do autobusów marki Autosan ? mówi Łukasz Gładysiewicz, główny konstruktor w firmie Autosan. ? Wyświetlanie informacji o ciśnieniu i temperaturze opon bezpośrednio na pulpicie deski rozdzielczej z pewnością jest wygodnym rozwiązaniem dla kierowcy , a co najważniejsze wpłynie na poprawę bezpieczeństwa przewożonych pasażerów. Kolejne , pośrednie korzyści, na które liczymy to mniej uszkodzeń w zakresie podwozi autobusów, co wydłuży przebiegi eksploatacyjne i wymiany serwisowe części w autobusach Autosan.?

Opony pod kontrolą

ContiPressureCheck to kompleksowy system bezpośredniego pomiaru ciśnienia i temperatury montowany wewnątrz opony oferowany przez Continental. Dane są na bieżąco przesyłane do centralnego odbiornika (elektronicznego modułu sterującego ? ECU). Moduł ten przetwarza dane, zapisuje ostrzeżenia i przesyła je na wyświetlaczu deski rozdzielczej autobusu w kabinie, co pozwala kierowcy w pełni kontrolować stan ogumienia na wszystkich osiach, co najważniejsze, w czasie rzeczywistym. ContiPressureCheck znacząco poprawia również komfort i bezpieczeństwo jazdy. Tak dokładny monitoring zapobiega przedwczesnemu zużyciu opon i zmniejsza ryzyko w awarii ogumienia, np. pozwala uniknąć wystrzału opony czy separacji warstw opasania bieżnika.

ContiPressureCheck rozwiązuje problemy, które prowadzą do kosztownych przestojów, ewentualnych kar, strat wizerunkowych, a w konsekwencji nawet spadku sprzedaży firm zajmujących się transportem zbiorowym.

Prewencyjne podejście do zarządzania ogumieniem we flocie, dzięki zamontowaniu ContiPressureCheck pozwala generować realne oszczędności ? prawidłowe ciśnienie zmniejsza opory toczenia, a tym samym zmniejsza zużycie paliwa. Natomiast bieżąca kontrola opóźnia niszczenie opon i pozwala zaoszczędzić czas na nieplanowane wymiany. Inteligentne technologie proponowane przez Continental każdego dnia czuwają nad jakością i bezpieczeństwem transportu.

Jak to działa w praktyce można zobaczyć na poniższym filmie:


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Autosan
Drabpol
Continental
CPC
opony
 • Rafi – 07.03.2016

  Fajnie, ale jaki poważny przewoźnik odważ się kupić coś od Autosana? Po tym co było z kontraktem dla EEC w Warszawie nawet Mobilis kupił Solarisy zamiast zapowiadanego wcześniej Autosana.

 • zbych – 07.03.2016

  Tylko w przypadku EEC nikt nie podjąłby się realizacji takiego zamówienia w tak krótkim czasie wiec Twoja uwaga jest nie na miejscu,a poza tym jest nowy właściciel wiec na pewno nie będzie tak jak do tej pory.

 • break – 07.03.2016

  A co z przetargiem na mini w Krakowie , Autosan się ponoć odwołał?

 • VolferSSJ – 08.03.2016

  Przetarg MIDI, odwołanie oddalone przez KIO.

 • pyrlander – 08.03.2016

  180 lat tradycji budowania autobusów? Czy ktoś to czyta przed opublikowaniem?

 • inny autor – 08.03.2016

  Tobie" Rafi"ktoś płaci jakieś srebrniki za te durne i prostackie złośliwości ?Nie znasz sprawy TO MILCZ !

 • eurolider12 – 08.03.2016

  Jeszcze nie ma decyzji KIO.

 • VolferSSJ – 08.03.2016

  @eurolider12: Skoro nie ma decyzji do co ogłaszali wczoraj? (zwróć uwagę na salę 508) https://www.uzp.gov.pl/kio/wokanda/archiwalna?wokanda=2016%2F03%2F07

 • fjord – 08.03.2016

  @ inny autorJeśli znasz sprawę to wyjaśnij.Rafi ma rację, kto normalny podejmie się produkcji, skoro termin zamówienia jest nierealny? 3 autobusy w momencie rozpoczęcia kontraktu przez EEC mówią same za siebie.

 • Kuba – 09.03.2016

  A jakie by EEC płaciło kary za całkowite zerwanie kontraktu gdyby Autosan się nie podjął produkcji (bo Solaris nawet nie chciał gadać). Wszystkie strony wiedziały, że będzie duże opóźnienie. Lepiej płacić za opóźnienia czy zerwanie kontraktu?

 • bukieciarz – 09.03.2016

  No to teraz kupujemy już tylko Autosany! Nieprawdopodobnie innowacyjna firma, prawie jak URSUS. Mercedes i MAN zesrali się z wrażenia...

 • krakowiak – 09.03.2016

  W Krakowie wygra jak zawsze Solaris , MPK chce tylko by zeszli z ceny

 • tosiek – 10.03.2016

  A ja będę kupował Autosany! Są proste konstrukcyjnie, atrakcyjne cenowo i dla moich potrzeb wystarczające. Nie ma wielkiego wyboru nowych aut w segmencie autobusów międzymiastowych...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....