TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autosan wygrywa w Suwałkach z MAN-em i Solarisem
INFOBUS.PL - Opublikowano: 12.02.2020 16:00:25
Autosan wygrywa w Suwałkach z MAN-em i Solarisem

Koronne zadanie przetargu na dostawę 15 autobusów na CNG przypadnie Autosanowi. Sanocki producent przedstawił miastu najlepszą ofertę w części na dostawę autobusów klasy MAXI. To oznacza, że flota Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej powiększy się o 11 pojazdów typu SanCity 12LF CNG.

Przypomnijmy, że przetarg na dostawę gazowych autobusów dla Suwałk trwa od października ubiegłego roku. Miasto chciało kupić 15 autobusów dla swojego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Postępowanie zostało podzielone na trzy części.

W pierwszej chciano wyłonić dostawę trzech gazowców klasy MIDI. W drugiej miasto na celownik wzięło 11 autobusów klasy MAXI. W ostatnim zadaniu miał został wybrany dostawca jednego pojazdu przegubowego na CNG. Co ciekawe miasto- co jest niespotykane w Polsce- wymagało w nim układu drzwi 2-2-2-0.

Dostawy miały być realizowane między listopadem, a grudniem 2020 r. Każdy autobus miał być objęty min. dwuletnią gwarancją całopojazdową. Miasto jednak premiowało wydłużenie tego okresu o dodatkowe dwa lata.

Brak MIDI-ofert, przegubowiec od Solarisa
8 stycznia minął termin składania ofert. W Suwałkach na gazową piętnastkę przygotowali w sumie 22 650 450 PLN brutto. Po rozdzieleniu na poszczególne zadania mieliśmy następujący rozkład pieniędzy:

  • autobusy klasy MIDI - 3 892 950 PLN brutto / wycena jednostkowa 1 055 000 PLN netto 
  • autobusy klasy MAXI - 16 912 500 PLN brutto / wycena jednostkowa 1 250 000 PLN netto 
  • autobus przegubowy - 1 845 000 PLN brutto / 1 500 000 PLN netto

Miastu udało się zdobyć oferty na dwa przetargowe zadań. Propozycje pojawiły się w zakresie "dwunastek" i autobusu przegubowego. Wszystkie zmieściły się w szacunkach magistratu.

W ostatnim z zadań sytuacja od początku była klarowna. W części na dostawę gazowego przegubowca wystartował tylko Solaris. Jednego Nowego Urbino 18 CNG w wersji dla Suwałk producent zaproponował w cenie 1 783 500 PLN brutto / 1 450 000 PLN netto w pakiecie z czteroletnią gwarancją całopojazdową. A taką premiowało miasto. Producent zmieścił się w budżecie, więc przyjęcie jego oferty było formalnością. 7 lutego stało się ono faktem.

"Dwunastki" od Autosana
Nierozstrzygnięte pozostaje zadanie na dostawę 11 autobusów klasy MAXI na CNG. Miasto wybiera spośród trzech oferentów. Cała trójka przedstawiła propozycje mieszczące się w budżecie Suwałk.

Najtańszy był Autosan, który zaproponował 11 sztuk SanCity 12LF CNG za 14 368 860 PLN brutto. To dało cenę jednostkową w wysokości 1 062 000 PLN netto. Nieco droższy okazał się Solaris, który zaproponował łączną cenę 14 883 000 PLN brutto. To dało za jednego nU12 CNG 1 100 000 PLN netto. Najdroższy w tym zadaniu okazał się MAN. Za 11 egzemplarzy Lion'sa City 12G zaproponował 15 410 670 PLN brutto. A to dawało 1 139 000 PLN netto za jednego. Wszyscy zaoferowali po cztery lata gwarancji na autobusy.

Dziś, 12 lutego zadanie na dostawę "dwunastek" zostało rozstrzygnięte. Wybór miasta padł na Autosana. Producent "bocianów" wygrał przede wszystkim dzięki cenie oraz nieznacznie wyższemu zużyciu paliwa w warunkach testu SORT2 od MAN-a. To dało bezpieczne punkty, które pozwoliły utrzymać przewagę nad konkurentami do końca.

Wybór Autosana oznacza, że Suwałki staną się czwartym nabywcą gazowych SanCity 12LF. Do chwili obecnej producent wyprodukował, zebrał lub jest blisko zdobycia zamówienia na łącznie 83 sztuki autobusów tego typu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Suwałki
UM
PGK Suwałki
Autosan
MAN
Solaris
CNG

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....