TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autosan rusza z SanCity 12LF CNG dla Rzeszowa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 06.04.2020 15:00:47
fot. Autosan

Dziś, 6 kwietnia do rzeszowskiego MPK dostarczony został pierwszy z 60 autobusów Autosan z napędem na sprężony gaz ziemny, które zasilą komunikację miejską stolicy Podkarpacia zgodnie z kontraktem podpisanym w listopadzie ubiegłego roku. Pierwszy SanCity 12LF CNG został przekazany do odbioru technicznego.

Zgodnie z deklaracjami prezesa Autosana, Eugeniusza Szymonika złożonymi w trakcie uroczystości podpisania kontraktu dostawa autobusów rozpoczęła się na długo przed terminem zapisanym w umowie.

Początkowo wydawało się, że Autosan dostarczy do Rzeszowa "tylko" 40 autobusów typu SanCity 12LF CNG w łącznie cenie 54 661 200 PLN brutto. Dało to cenę jednostkową za gazowego "bociana" 1 111 000 PLN netto w pakiecie z gwarancją całopojazdową na 37 miesięcy. Autobusów będzie jednak więcej. Rzeszów zdecydował się na uruchomienie opcji, dzięki czemu wzbogaci się o łącznie 60 SanCity 12LF CNG.

A co można rzec o "bocianach" na gaz? To w pełni niskopodłogowy pojazd, który Każdy pomieści nawet 95 pasażerów, w tym 28 na fotelach Ster NewCity. 12 siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi. Wejście na pokład autobusu jest możliwe dzięki trzem drzwiom w układzie 2-2-2. Zastosowano płaty drzwiowe firmy Ventura. Pierwsze drzwi otwierają się do środka. Drugie i trzecie są odkoskowo-przesuwne.

SanCity 12LF CNG jest wyposażony w klimatyzację, co powinno poprawić komfort podróży, szczególnie w okresie letnim i zimowym. Przestrzeń pasażerska jest chłodzona za pomocą agregatu Spheros-Aerosphere Revo mocy 25 kW. Naturalną wentylację zapewnia pięć okien przesuwnych, wentylatory dachowe oraz dwa sterowane elektrycznie szyberdachy.

Za jednostkę napędową posłużył Cummins L9E6D320. To niespełna dziewięciolitrowy silnik o mocy 239 kW, który osiąga 1350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Został on zblokowany z automatyczną skrzynią biegów Voith Diwa 6. Gaz jest magazynowany w czterech kompozytowych zbiornika o pojemności 253 m3.

Autobusy posiadają aukład rekuperacji. System VERS2 umożliwia odzyskiwanie energii z procesu hamowania silnikiem z natężeniem prądu do 350 A, zasilanie urządzeń pokładowych i oszczędności paliwa na poziomie 1,7 l / 100 km. System wykorzystuje również dwie funkcjonalności związane z rozruchem - funkcję Wsparcia Rozruchu oraz Ochrony Akumulatora, zapewniające niezawodność floty i poprawiające całkowity koszt użytkowania pojazdu (TCO).

W Rzeszowie po raz pierwszy System VERS zostanie również wyposażony w moduł pomiarowy umożliwiający wygenerowanie miesięcznych raportów oszczędności, przesyłanych co miesiąc na adres klienta. Oprócz danych dotyczących eksploatacji autobusu, System raportuje efekty działania rekuperacji energii - ilości kWh odzyskanych i zasilających urządzenia pokładowe, liczby rozruchów wspieranych przez System VERS oraz ilość zmniejszonej emisji dwutlenku węgla.

Nie zabrakło ponadto klimatyzacji i monitoringu. System informacji pasażerskiej oparto na rozwiązaniach firmy R&G Plus z Mielca. Mamy tutaj trzy diodowe wyświetlacze o o wysokiej rozdzielczości. W środku znajdziemy dwie tablice LCD- boczna 38" ("e-koraliki") i mniejsza o przekątnej 23" za kabiną kierowcy. Nie zabrakło także systemu GPS i głosowych zapowiedzi przystanków. Pasażerowie mogą skorzystać z automatu do sprzedaży biletów firmy MERA.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
ZTM Rzeszów
MPK Rzeszów
Autosan
Vers
komponenty
CNG

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....