TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autosan o gazowcach dla Rzeszowa: Będziemy przed czasem
INFOBUS.PL - Opublikowano: 06.12.2019 16:00:55
fot. Autosan

W Rzeszowie szykuje się spora niespodzianka. Miasto w przyszłym roku odbierze 60 gazowych autobusów klasy MAXI od Autosana. Jest całkiem możliwe, że ich dostawy ruszą z dużym wyprzedzeniem. Taka deklaracja padła ze strony producenta.

Dalej pozostajemy w temacie umowy, którą Rzeszów podpisał z Autosanem 29 listopada. Dzięki niej miasto pozyska 60 sztuk autobusów SanCity 12LF CNG. Kontrakt jest wart 81 991 800 PLN brutto. To daje cenę jednostkową za gazowego "bociana" w wysokości 1 111 000 PLN netto. W pakiecie sprzedażowym jest ponadto gwarancja całopojazdowa na 37 miesięcy. To czyni cenę zaproponowaną przez Autosana jako wybitnie atrakcyjną.

Dostawy przed czasem?
Dostawy miały się rozpocząć w okolicach wakacji 2020 r. Ale tutaj pojawiła się już pierwsza niespodzianka. Możliwe jest potężne ich przyspieszenie. 

"Bardzo cieszymy się, że udało nam się wygrać ten przetarg i będziemy dostarczać autobusy właśnie tu, do stolicy naszego województwa. Pierwsze partie autobusów dla Rzeszowa będziemy w stanie dostarczyć już nawet w pierwszym kwartale przyszłego roku" – powiedział Eugeniusz Szymonik, prezes Autosan. 

SanCity 12LF CNG dla Rzeszowa
Zgodnie z wymaganiami miasta, w pełni niskopodłogowe SanCity 12LF CNG przeznaczone dla Rzeszowa będą miały bardzo bogate wyposażenie składające się m. in. z funkcjonalnego systemu informacji pasażerskiej, monitoringu, systemu detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika, biletomatów obsługujących zarówno płatności gotówkowe jak i realizowane za pomocą kart płatniczych, bramek liczących potoki pasażerskie. W każdym autobusie znajdować się będzie 27 miejsc siedzących, w tym 12 dostępnych bezpośrednio z niskiej podłogi.

Za jednostkę napędową posłużył Cummins ISLG320 E6C. To niespełna dziewięciolitrowy silnik o mocy 239 kW, który osiąga 1350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zostanie on zblokowany z automatyczną skrzynią biegów Voith Diwa 6. Gaz będzie magazynowany w czterech kompozytowych zbiornika o pojemności 253 m3. W celu dodatkowego obniżenia zużycia CNG każdy z "bocianów" będzie posiadał system rekuperacji. Rzeszów będzie już trzecim użytkownikiem Autosanów z tym rozwiązaniem po MPK Siedlce i MKS Dębica.

Po zrealizowaniu dostawy gazowców "z bocianem" rzeszowskie MPK będzie mogło pochwalić się flotą 128 sztuk niskoemisyjnych autobusów gazowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
ZTM Rzeszów
MPK Rzeszów
Autosan
CNG

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....