TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autosan ma nowego prezesa - Eugeniusz Szymonik!
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.01.2019 10:00:16 3 komentarze
Autosan ma nowego prezesa - Eugeniusz Szymonik!

Ledwo rozpoczęliśmy nowy rok, a już mamy ogromną sensację. Legenda autobusowej branży - Eugeniusz Szymonik - stanął za sterem Autosanu! Z kolei Mirosław Surowaniec został p.o. członka zarządu Autosan sp. z o.o., a nie jak mylnie informowaliśmy - prezesem zarządu. Za ten błąd przepraszamy.

28 grudnia 2018 r. Grupa PGZ podjęła decyzję o powołaniu na stanowisko prezesa zarządu Autosan sp. z o.o. Eugeniusza Szymonika. Tym samym skład zarządu sanockiego producenta prezentuje się teraz następująco:

 • Eugeniusz Szymonik - prezes zarządu

 • Bogdan Ryniak - członek zarządu

 • Mirosław Surowaniec - p. o. członek zarządu

Z kolei członkowie Rady Nadzorczej Autosan sp. z o.o. to:

 • Andrzej Sieradz - wiceprzewodniczący rady

 • Radomir Kolmas - sekretarz rady

 • Dominik Prokop - członek rady

 • Mirosław Surowaniec - członek rady

Ta najnowsze personalne zmiany wpisują się w dotychczasową, dość dynamiczną politykę kadrową sanockiego producenta. Przypomnijmy, że wakat na stanowisku prezesa zarządu trwał prawie pięć miesięcy. W drugiej połowie lipca z szefowania sanocką spółką zrezygnował Michał Stachura.

Jak legenda z legendą

Eugeniusz Szymonik to osoba doskonale znana w autobusowej branży. Założyciel i prezes działającej od ponad 25 lat firmy Mobilis, a w latach 2017-2018 prezes PKS Szczecinek. Teraz - mimo emerytalnego wieku - postawił przed sobą chyba najtrudniejsze zadanie: wyprowadzić markę Autosan na "prostą" i ruszyć z nią w elelektromobilnym kierunku. Czy to mu się uda? Odpowiemy pytaniem - komu, jak nie jemu? Warto tutaj dodać, że prezes Szymonik zawsze ciepło wypowiadał się o sanockiej marce, a model H9 uznawał za najlepszy autobus w swoich czasach. Teraz ma szanse dać drugie życie tej zasłużonej marce, która ma ponad 185 lat tradycji i równie dużo problemów do rozwiązania.

Personalne zmiany

Wejście Eugeniusza Szymonika na pokład Autosanu to nie jedyna zmiana w składzie zarządu sanockiej firmy. W jej składzie pojawił się też Mirosław Surowaniec, który przed przejściem do Autosana był szefem działu serwisu i szkoleń produktowych w HSW. Z kolei w latach 2010-2014 był dyrektorem sprzedaży i serwisu w tej spółce.

Od wielu lat ma także uprawnienia biegłego sądowego w zakresie pojazdów, maszyn i wypadków drogowych przy Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu, gdzie zajmuje się ustalaniem stanu technicznego, wyceną pojazdów i maszyn, ustalaniem przyczyn awarii oraz wypadków drogowych.

Mirosław Surowaniec posiada tytuły doktora nauk technicznych w dziedzinie budowy i eksploatacji maszyn zdobyty na Politechnice Rzeszowskiej oraz MBA, obroniony w National Louis University in Chicago USA.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personalia
fabryka
Autosan
 • Diszyłbus – 02.01.2019

  PKS Szczecinek "fachowcy" wyprowadzili na "świński obiad". Potem zawołali Pana Szymonika. Skończyło się tak jak się skończyło. Za dużo zastał "do tyłu" żeby zrobić "do przodu". Za finał można powiedzieć przysłowie: "Z gó..na bata nie ukęcisz" .

 • tantus – 03.01.2019

  W sumie to chyba nie jest zły ruch - nareszcie firmą pokieruje ktoś z branży autobusowej, a nie specjalista od wszystkiego, czyli od niczego...A co do PKSów - jeżeli w najbliższym czasie sprawy transportu publicznego na poziomie lokalnym i regionalnym nie zostaną odpowiednio uporządkowane i uregulowane, z przekazaniem obowiązków i uprawnień samorządom - to niedługo upadną wszystkie PKSy. Może z wyjątkiem tych, które mają podpisane kontrakty na obsługę komunikacji miejskiej.

 • zxcvbnm – 05.01.2019

  Ta...Widzę, dalej urzędy nad spółkami obejmują "starsi panowie" których wiedza menedżerska jest przestarzała i można z góry powiedzieć, że on nie naprawi sytuacji Autosanu.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....