TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autosan i Setra na otwarciu nowego dworca Wrocławia [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.11.2017 09:07:45 9 komentarzy
Autosan i Setra na otwarciu nowego dworca Wrocławia; fot. fot. Janusz Krzeszowski

6 listopada 2017 r. oficjele i zaproszeni goście otwierali uroczyście nowy dworzec PKS we Wrocławiu. Na otwarciu pojawił się nawet Minister Infrastruktury i Budownictwa - Andrzej Adamczyk. Uroczystość uświetnił też pokaz dwóch autobusów: Autosana H9 - symbolu dawnej komunikacji regionalnej w Polsce i Setry S 415 GT-HD, czyli symbolu nowoczesnego transportu.

- "Dworzec robi ogromne wrażenie, cieszę się, że we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku realizuje się tyle inwestycji, które ułatwiają życie i podróże. Wcześniej byłem na otwarciu fragmentu drogi S5, teraz oglądam ten piękny dworzec" - mówił minister.

Andrzej Adamczyk podkreślił, że ideą polskiego rządu jest budowa nowoczesnych, zintegrowanych centrów komunikacyjnych. "We Wrocławiu mamy pięknie odrestaurowany dworzec PKP i ten obiekt, dworzec autobusowy" - mówił Adamczyk. Dodał, że zintegrowane centra komunikacyjne nie będą tylko udziałem małych miejscowości. -"Ogłosiliśmy modernizacje 180 dworców kolejowych. W najniższych latach te dworce zostaną wyremontowane i wyposażone w parkingi w systemie parkuj i jedź" - mówił Adamczyk.

Nowy wrocławski dworzec to część wielofunkcyjnego kompleksu handlowo-biurowego Wroclavia. Jednocześnie jest to jedyny w kraju podziemny dworzec autobusowy, co pozwala na komfortowe korzystanie z komunikacji bez względu na warunki atmosferyczne. Za jego budowę odpowiada spółka Unibail-Rodamco.

Na powierzchni 7 tys. mkw. znajduje się łącznie 15 stanowisk autobusowych zlokalizowanych na poziomie -2, które mogą obsłużyć tysiąc pojazdów każdego dnia. Będzie z nich korzystać około stu firm transportowych.Zapraszamy na film z otwarcia nowego dworca:

Poczekalnia i kasy biletowe

- "Podróżni bilety kupią od razu na poziomie 0, w głównym holu dworca. Na tym samym poziomie jest poczekalnia – mówi Krzysztof Balawejder, prezes spółki Polbus PKS, która jest operatorem dworca. - Ale pasażerowie na odjazd autobusu będą mogli zaczekać na ławkach na półpiętrze i przy stanowiskach odjazdowych.

Przemieszczanie się podróżnych pomiędzy poziomami będzie możliwe przy wykorzystaniu schodów ruchomych i wind. O odjazdach poinformują ich tablice świetlne. Do dyspozycji pasażerów będą także skrzynki bagażowe, automaty z napojami i przekąskami oraz bankomaty.

Dworzec tymczasowy pozostanie

- "To nowoczesny i praktyczny obiekt, który w pełni zaspokoi potrzeby komunikacyjne regionu. Jesteśmy przygotowani na obsługę 5,4 miliona podróżnych rocznie, to więcej niż wynosi obecne zapotrzebowanie - mówi Krzysztof Balawejder, prezes spółki Polbus PKS. - Dlatego już dziś zapraszam przewoźników korzystających z innych miejsc odjazdowych, w szczególności najbardziej obleganego przystanku przy ul. Dawida, do umożliwienia pasażerom korzystania z udogodnień Dworca Wrocław.

Dworzec tymczasowy, na którym w trakcie budowy zatrzymywały się autobusy nie zostanie na razie zlikwidowany. Zmieni się jego funkcja, będzie pełnił głównie rolę miejsca postojowego dla autobusów. Korzystać z niego planują niektórzy z przewoźników zagranicznych.

Nowy dworzec będzie dostępny dla podróżnych 24 godziny na dobę. Dostać się do niego można wejściami od strony ulicy Suchej oraz bezpośrednio z galerii z Wroclavia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Polbus-PKS
Wroclavia
 • Tylko pytam ? – 07.11.2017

  A gdzie w tym czasie był słynny URSUS ?

 • Kierowca – 07.11.2017

  Był we Wrocławiu porządny dworzec autobusowy z dużym parkingiem. Zburzyli, by postawić kolejną galerię. Autobusy parkują teraz w pobliskich okolicach, gdzie tylko można, zrobił się niesamowity bałagan. Ale galeria jest.

 • marta – 07.11.2017

  A w Warszawie coraz mniej autobusów odjeżdża z dworców autobusowych, a coraz więcej z (nie)przypadkowych miejsc. Faktycznie, problemem nowych dworców jest brak miejsca postojowego dla autobusów. Teraz jest taka filozofia aby dworzec był połączony z galerią handlową aby mógł przynosić jakieś zyski. Jest to jakieś logiczne wytłumaczenie.

 • www – 07.11.2017

  Ostatnio pisali o korkach przy nowej galerii we Wrocławiu. Jakoś nie załapałem, że to ta nad nowym dworcem. Autobusy będą miały zagwarantowany swobodny wjazd i wyjazd z dworca? Oby nie musiały stać w korkach z samochodziarzami.

 • P5 – 07.11.2017

  @Tylko pytam: spóźnił się 20 minut i nie został dopuszczony do imprezy

 • pks – 07.11.2017

  Jedyny w polsce podziemny dworzec?...a Fabryczny w Lodzi?

 • pkp – 07.11.2017

  ...a Katowice?

 • ja – 09.11.2017

  Setra S 415 była symbolem nowoczesnego transportu 15 lat temu.

 • budujmy centra handlowe – 11.11.2017

  Dworzec bez parkingu, a to wynalazek. Przystanek przy Dawida powstał gdy już dawno temu busiarzy nie było stać na opłaty na starym dworcu. A teraz będzie taniej? Ktory PKS będzie wjezdzal do zakorkowanego centrum żeby bolic opłaty nie mieć zapewnionego postoju i stać w korkach?ktory pasażer zapłaci więcej za bilet żeby móc w tym hipercudzie do autobusu? Dla mnie to komunikacyjną utopia a w okolicy są już centra handlowe z wolnymi powierzchniami do wynajęcia jeszcze jedno na pewno się przyda

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....