TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autosan bez prezesa! Rezygnacja Michała Stachury
INFOBUS.PL - Opublikowano: 23.07.2018 11:45:41 1 komentarz
fot. wikipedia

Kolejna zmiana kadrowa w Autosanie. Prezesem spółki nie kieruje już Michał Stachura. Jak poinformował portal iSanok.pl rezygnacja została złożona w ubiegłym tygodniu. To o tyle ciekawe, że producent "bocianów" jest w trakcie realizacji dwóch kluczowych dla niego w tym roku dostaw.

Michał Stachura kierował Autosanem od końca maja ubiegłego roku. Zastąpił na tym stanowisku Marka Opowicza, który był prezesem sanockiej fabryki od kwietnia 2016 roku. Przypomnijmy, że za czasów jego prezesury realizowano m.in. dostawę 15 sztuk SanCity 9LE dla MPK Kraków, ustabilizowano działalność, rozpoczęto nabór nowych pracowników oraz podjęto działania marketingowe, które miały przypominać o obecności Autosana na rynku.

Przyszedł jedna czas na zmiany i w ubiegłym roku podjęto decyzję o zmianie na stanowisku "kapitana" sanockiego producena.

“31 maja br. Pan Marek Opowicz przestał pełnić funkcję Prezesa Zarządu Autosan sp. z o.o. Rada Nadzorcza Spółki podziękowała mu za pracę w okresie przejściowym, który nastąpił bezpośrednio po akwizycji zakładu przez należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. spółki PIT-Radwar S.A. i Huta Stalowa Wola S.A. Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Autosan sp. z o.o. została podyktowana koniecznością wprowadzenia modyfikacji w modelu zarządzania przedsiębiorstwem oraz przeprowadzenia jego integracji z innymi spółkami wchodzącymi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a także przygotowania Spółki do realizacji nowych zadań." – brzmiało oficjalne stanowisko PGZ.

Wraz ze zmianą szefa Autosanu, grupa PGZ wiązała zapewne nadzieje na zwiększoną aktywność spółki w szeroko rozumianym programie elektromobilności. Wydawało się, że sanocki zakład czekało zdecydowane przyspieszenie. Ubiegłotygodniowa rezygnacja Michała Stachury może stawiać jednak te założenia pod znakiem zapytania.

Dymisja nastąpiła w bardzo ciekawym, kto wie czy nie najważniejszym momencie w tegorocznej działalności spółki. Autosan dostarczył niedawno 11 egzemplarzy SanCity 10LF do Starogardu Gdańskiego. Na finiszu są natomiast inne, zdecydowanie najbardziej prestiżowe kontrakty z tegorocznego portfolio producenta. Lada moment mają się zacząć dostawy 28 sztuk SanCity 12LF dla firmy Michalczewski. Niewiele także brakuje do przekazania pierwszych elektrobusów z sanockim rodowodem, czyli cztrech SanCity 12LF dla niemieckiej firmy EBE Europa.

To nie jedyna zmiana w zarządzie Autosanu w ostatnich dniach. Od niedawna nowym członkiem zarządu Autosana do spraw finansowych jest Adam Grzela, który zastąpił na tym stanowisku Roberta Samka.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Autosan
personalia
  • solaris150 – 23.07.2018

    Z tego co pamiętam to pierwszy elektrobus miał być gotowy w marcu, i zapewne poszło o opóźnienia. Infobus liczymy na to że się dowiecie jaki był powód zmiany prezesa ;)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....