TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusy z Sales-Lentz na nowych oponach Goodyeara
GOODYEAR - Opublikowano: 16.01.2013 10:56:18
Autobusy z Sales-Lentz na nowych oponach Goodyeara

Sales-Lentz, firma zarządzająca flotą autobusów i autokarów zamówiła 22 nowe pojazdy wyposażone w ostatnio wprowadzone na rynek opony Goodyear Marathon Coach i Ultra Grip Coach. Czym się kierowała?

Ogumienie zostało wybrane głównie ze względu na długą żywotność, którą opony zawdzięczają w dużej mierze innowacyjnej rzeźbie bieżnika modelu Marathon Coach. Przedsiębiorstwo Sales-Lentz uczestniczyło w testach nowych opon Goodyear Coach jeszcze przed ich rynkową premierą. Zamówienie obejmuje trzy rodzaje pojazdów: autokary, autobusy miejskie dla Luksemburga oraz autobusy do transportu lokalnego. Pojazdy dostarczone pod koniec grudnia ub. roku wyjechały na drogi na początku nowego, 2013 roku. Wyposażono je w opony Goodyear Marathon Coach i Ultra Grip Coach, przy czym zimowe opony Ultra Grip Coach zamontowano na osiach napędowych. Zimą na osiach przednich będą montowane opony Goodyear Ultra Grip WTS, a w sezonie letnim - Goodyear Marathon. Pojazdy będą jeździć na oponach w rozmiarach 295/80R22.5 lub 315/80R22.5. -„Wiemy na podstawie wyników testów praktycznych, że nowe opony Goodyear Coach oferują znakomite osiągi. Naszymi priorytetami przy zakupie opon są bezpieczeństwo oraz cena. Nowe opony Goodyear Coach łączą obie te cechy, szczególnie w zakresie oczekiwanych przez nas przebiegów. Z pewnością pomogą nam ograniczyć koszty operacyjne bez kompromisu jeśli chodzi o bezpieczeństwo pasażerów i kierowców”–powiedział Jos Derkum, dyrektor techniczny Sales-Lentz. 

Sales-Lentz.

Firma Sales-Lentz powstała w Luksemburgu w 1948 roku. Dziś składają się na nią 24 biura podróży w Luksemburgu, Francji i Belgii, obsługujące organizację zarówno podróży grupowych, jak i incentive. Flota przedsiębiorstwa to 448 pojazdów, z czego 270 stanowią autobusy rejsowe, 73 - autokary, a reszta mniejsze pojazdy. Sales Lentz posiada największą flotę autobusową w Luksemburgu. To innowacyjna firma, nagradzana za inicjatywy na rzecz ochrony środowiska. Firma posiada szereg pojazdów zasilanych alternatywnymi źródłami energii, takimi, jak energia elektryczna i gaz ziemny. W 2009 roku wprowadziła do swojej floty pierwszy na świecie autobus hybrydowy Volvo 7700. Sales-Lentz w dużym stopniu wykorzystuje również energię słoneczną do zasilania swoich biur.

Opony Goodyear Marathon Coach i Goodyear Ultra Grip Coach wprowadzono na rynek podczas Targów Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze, we wrześniu ubiegłego roku. Oba modele są dostępne w rozmiarach 295/80R22.5 i 315/80R22.5. Marathon Coach jest oponą całoroczną do montażu na dowolnej osi. To pierwsza opona Goodyeara zaprojektowana specjalnie do autokarów. Charakteryzuje się wyjątkową asymetryczną konstrukcją, dzięki której uzyskuje dobre parametry zużycia i długie przebiegi, przy zachowaniu wysokiego poziomu komfortu. Asymetryczna konstrukcja - opracowana przez Goodyeara specjalnie dla Marathon Coach - rozwiązuje problem nierównomiernego zużycia opon, co jest poważnym problemem w nowoczesnych autokarach i może prowadzić do skrócenia żywotności ogumienia. Ultra Grip Coach jest oponą zimową o udoskonalonych parametrach trakcji na śniegu. Właściwości te są szczególnie przydatne w autokarach jeżdżących w regionach, w których często występuje oblodzenie, a niespodziewane opady śniegu mogą powodować poważne opóźnienia. Konstrukcja bieżnika zapewnia nie tylko dobrą przyczepność i trakcję, ale też niski poziom emitowanego hałasu, a tym samym wyższy komfort jazdy.

Linia opon Goodyear Coach wyróżnia się połączeniem szeregu technologii pod wspólną nazwą TravelMax. W skład tych rozwiązań wchodzi mieszanka bieżnika Silefex, asymetryczny wzór bieżnika i nowoczesna konstrukcja karkasu. TravelMax jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na parametry opon Goodyear Coach. Inną zaletą obu modeli jest zwiększona nośność w rozmiarze 295/80R22.5, dzięki której opona uzyskuje w tym zakresie wskaźnik 154, co odpowiada 3750 kg nośności.

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Goodyear
opona

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....