TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusy z Kalisza i Sosnowca w konkursie
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.04.2018 09:00:08 1 komentarz
Kalisz vs. Sosnowiec w Top Inwestycje Komunalne

Top Inwestycje Komunalne to konkurs, który nagradza najlepsze projekty komunalne, proekologiczne, antysmogowe i z zakresu smart cities. W tym roku mamy tutaj dwóch autobusowych przedstawicieli.

Zapraszamy do zapoznania się z inwestycjami Sosnowca oraz Kalisza i zachęcamy do oddawania głosów. Oczywiście na autobusy. Inwestycja, która zbierze największą liczbę głosów internautów otrzyma nagrodę specjalną od czytelników portalu. Głosowanie zakończy się 2 maja o godz. 12.00. Poniżej linki do głosowania na poszczególne projekty.

Niskoemisyjne autobusy w Sosnowcu

Niskoemisyjny system komunikacji publicznej w Kaliszu

Projekt Sosnowca w liczbach

Zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu. Wartość inwestycji: 134.993.976 zł

Finansowanie inwestycji: Projekt współfinansowany ramach RPOWŚ na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa IV "Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna" Działanie 4.5 "Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie "Poddziałanie 4.5.1 Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie-ZIT".

Zakończenie inwestycji: marzec 2018 r. (wszystkie zakupione autobusy obsługują już linie komunikacyjne, objęte modernizacją)

Inwestor: Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu

Przedmiotem projektu jest całkowite odnowienie 26 linii komunikacyjnych transportu publicznego poprzez zakup i wprowadzenie do eksploatacji 81 sztuk niskoemisyjnych autobusów, w tym: 52 sztuk autobusów 12-metrowych oraz 29 sztuk autobusów 18-metrowych obsługiwanych przez PKM w Sosnowcu. Zamówienie PKM jest jednym z największych w całego kraju. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż 38 z 81 zakupionych autobusów, to autobusy z alternatywnymi układami napędowymi, w tym 35 autobusów hybrydowych oraz 3 elektryczne. Pojazdy te przyczyniają się do redukcji emisji zanieczyszczeń do atmosfery oraz redukcji hałasu.

Nowy tabor jest wyposażony w WiFi, wbudowane w poręcze ładowarki USB, alkoblokady (każde uruchomienie autobusu będzie się wiązać z koniecznością sprawdzenia stanu trzeźwości kierowcy), a także doświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne wyjścia z autobusu, ledowe światła mijania i drogowe oraz monitory LCD z informacjami.

Projekt Kalisza w liczbach

Rozwój niskoemisyjnego systemu komunikacji publicznej Kalisza wraz z modernizacją oświetlenia ulicznego zwiększającą jego energooszczędność został nominowany w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2018.

Wartość inwestycji: 19 705 404,91 zł

Finansowanie inwestycji: środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 13 504 289,02 zł, środki własne miasta: 5 596 787,76 zł, środki własne spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe (partner projektu) – 604 328,13 zł.

Data zakończenia: 28 lutego 2018 r.

Inwestor: Miasto Kalisz

Projekt obejmował szereg kompleksowych i zintegrowanych działań: zakup autobusów niskoemisyjnych, budowę węzła przesiadkowego(składającego się przede wszystkim z miejsc postojowych dla autobusów i parkingu Park&Ride, parkingu Bike&Ride wyposażonego w samoobsługową stację naprawy rowerów), wyposażenie dwóch przystanków autobusowych, modernizację zatok autobusowych, budowę ścieżek rowerowych. modernizację oświetlenia ulicznego

Częścią projektu było też przeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej pod hasłem "Kalisz. Czas na Twój ruch!" mającej przybliżyć mieszkańcom tematykę niskiej emisji oraz promować działania ograniczające niską emisję.

Udogodnienia dla pasażerów jeśli chodzi o jakość i dostępność komunikacji publicznej na terenie miasta, przyczyniło się do poprawy konkurencyjności i atrakcyjności całego systemu komunikacji publicznej Kalisza.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
KLA Kalisz
PKM Sosnowiec
  • Zdzich – 08.04.2018

    Jak sprawują się te Volva hybrydowe ? Pytam bo będziemy mieć w Jeleniej trzy takie pojazdy,stare Volviaki były bardzo dobre.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....