TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusy z II FRPA 2020 w Małoposlkim: 81 linii
InfoBus.pl - Opublikowano: 27.06.2020 13:00:43
Ponad 6 mln zł dla 27 małopolskich gmin z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych

Ponad 6 mln zł z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych trafi do 27 małopolskich gmin. Dzięki dotacjom uruchomionych ma zostać 81 linii autobusowych. W piątek, 26 czerwca, wojewoda małopolski Piotr Ćwik podpisał umowy z przedstawicielami samorządów.

Największe kwoty w tej transzy przekazanych dopłat trafią do: województwa małopolskiego – 3,3 mln zł, powiatu tatrzańskiego (blisko 611 tys. zł), gminy Bobowa (274,5 tys. zł) i gminy Wieliczka (250 tys. zł).

"Samorządom zaczyna się ten program coraz bardziej podobać i cieszy się coraz większym zainteresowaniem" – powiedział dziennikarzom wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Jak zauważył, po podniesieniu stawki dofinasowania ze jednego złotego do 3 zł do każdego "wozokilometra" samorządy chętniej występują o dopłaty.

Od stycznia w Małopolsce w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych podpisano umowy opiewające na ponad 14 mln zł, a tegoroczna pula to 40 mln zł. "Jeżeli tylko kolejne samorządy będą chciały przywracać połączenia lokalne, to jesteśmy gotowi, mamy czym dysponować" – dodał Ćwik.

Podczas podpisywania umów w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim wójt Ochotnicy Dolnej Tadeusz Królczyk mówił, że dzięki uzyskanemu wcześniej dofinansowaniu możliwe było utrzymanie w gminie komunikacji w czasie pandemii koronawirusa.

Starosta tatrzański Piotr Bąk powiedział PAP, że do końca tego roku powiat postara się zagospodarować otrzymane 610 tys. zł 698 zł i ogłosi przetarg na uruchomienie ośmiu regularnych linii autobusowych.

"Zakopane nie jest wielkim miastem. Istnieje w nim komunikacja miejska, ale jest ona ograniczona do granic miasta. Tymczasem powiat tatrzański to jeszcze gminy: Kościelisko, Poronin, Biały Dunajec i Bukowina Tatrzańska. Jest w nich sprawna sieć połączeń prywatnych przewoźników – busów, ale ma ona charakter sezonowy" – mówił Bąk.

"Poza sezonem jest pustka, a to jest kwestia dostępności do usług publicznych: szpitali, urzędów i szkół. Część uczniów nie podejmuje nauki w szkołach średnich w Zakopanem, bo łatwiej dotrzeć im do Nowego Targu" – wyjaśnił Bąk. Stąd - jak tłumaczył - konieczność wzmocnienia regularnych przewozów.

Gmina Proszowice otrzyma nieco ponad 96 tys. zł. "Postaramy się uruchomić autobusy wewnątrz gminy tam, gdzie one nie kursowały. Na terenie powiatu oraz między województwem małopolskim a świętokrzyskim kursują autobusy prywatnych przewoźników, z którymi ciężko byłoby nam konkurować. Dlatego wybraliśmy miejsca, do których oni nie jeździli. Chcemy dowozem objąć młodzież szkolną i osoby, który przyjeżdżały do miasta samochodami, zostawiały je na parkingach, żeby ta linia pomogła także w rozwiązaniu problemu parkowania" - powiedział PAP burmistrz miasta i gminy Proszowice Grzegorz Cichy.(PAP


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
linie
FRPA
Małopolskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....