TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusy Volvo z Wrocławia już jeżdżą w Leiden [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.03.2019 14:34:44
Autobusy Volvo z Wrocławia rozpoczęły służbę w Leiden; fot YT

W mieście Leiden, w Holandii, regularną obsługę linii rozpoczęło pięć elektrycznych autobusów Volvo 7900 Electric, które zostały wyprodukowane w fabryce we Wrocławiu.

Dostarczone pojazdy są częścią dużego zamówienia na zakup łącznie 23 w pełni elektrycznych autobusów od przedsiębiorstwa transportu publicznego Arriva w Holandii. Taki kontrakt został podpisany w czerwcu 2018 r.

Klasycznie dla Volvo realizowane zamówienie to kompletne rozwiązanie "pod klucz", czyli w jednym pakiecie mamy autobusy elektryczne, stacje ładowania ABB oraz cały serwis . Wszystko to w zamian na stałą miesięczną ratę.

Pierwszych pięć Volvo już jeździ, a w sierpniu Leiden będzie miał całkowicie zelektryfikowany system autobusów miejskich.

Mówią wszystkie strony

-"Cieszymy się, że we współpracy z Arriva uruchomiliśmy nasz pierwszy system autobusów elektrycznych w Holandii. Start odbył się płynnie, a ten nowy system działa niezawodnie. Pokazuje to bliskie partnerstwo między Volvo, ABB i Arriva, w którym wszyscy pracujemy wspólnie, aby transport  publiczny po Leiden poruszał się cicho i bezemisyjne" - powiedział Bas Dubois, dyrektor Volvo Buses Benelux.

-"Jako światowy lider w zakresie rozwiązań do ładowania pojazdów elektrycznych, jesteśmy dumni z tego, że współpracujemy z Volvo i Arriva w promowaniu zrównoważonego transportu w Holandii" - podkreślił z kolei  Frank Muehlon, szef globalnego biznesu ABB w zakresie infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych. - "Ten projekt jest znaczącym krokiem w długoterminowej współpracy między ABB i Volvo, która trwa od wielu lat . Pracujemy ze sobą nad rozwojem rozwiązań autobusów elektrycznych i otwartych standardów dla przyszłości mobilności w mieście. Cieszymy się, że możemy zaangażować się też w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań transportowych dla miasta Leiden. "

Martijn van de Weijer, dyrektor regionalny Arriva Holandia dodał: -"Arriva chce odgrywać pionierską rolę w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i transformacji energetycznej. Właśnie dlatego zaczęliśmy - jaki jedni z pierwszych - korzystać z autobusów elektrycznych. Miało to miejsce w 2010 r. w mieście Den Bosch. Obecnie wdrażamy elektryczne autobusy w większej liczbie regionów, w tym teraz - z Volvo - w mieście Leiden. "

Holenderski system

Autobusy Volvo w Leiden będą ładowane za pomocą czterech szybkich stacji ładowania, opartymi o otwarty interfejs - OppCharge, co oznacza, że ​​w przyszłości mogą one również obsługiwać inne marki.

Na koniec dodajmy, że w pełni elektryczne autobusy Volvo - produkowane we Wrocławiu - zostały wcześniej zamówione przez miasta w takich krajach jak: Szwecja, Wielka Brytania, Dania, Luksemburg, Norwegia i Polska. Poza całkowicie elektrycznym 7900 Electric, seria zelektryfikowanych pojazdów Volvo Buses obejmuje autobusy hybrydowe (Hybrid) i elektryczne modele hybrydowe (Electric Hybrid). W sumie firma sprzedała ponad 4000 zelektryfikowanych autobusów i podwozi na całym świecie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
elektrobus
Volvo
Holandia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....