TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusy po stronie zwierząt. Polbus PKS!
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.02.2019 09:00:34
Autobusy po stronie zwierząt. Polbus PKS!

Kot porzucony na autobusowym dworcu we Wrocławiu - którego potem adoptował prezydent miasta - wywołał liczne zmiany w podejściu do zwierząt we Wrocławiu. Na plus. Teraz każda osoba, która przygarnie zwierzaka pojedzie pojazdami Pobus PKS za darmo.

14 lutego autobusowy przewoźnik zawarł pierwszą w naszym kraju taką umowę ze schroniskiem dla bezdomnym zwierząt. Na pomocy porozumienia z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce - Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu - teraz w pojazdach Polbus PKS Wrocław czeka sporo udogodnień dla osób, które zdecydują się przygarnąć zwierzę.

- Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji liczba adopcji w schronisku znacznie wzrośnie - mówi prezes spółki Polbus PKS, Krzysztof Balawejder.

Zwierzęta mają taniej

Po pierwsze spółka obniżyła cenę za przewóz pupila z kilku lub kilkunastu złotych, w zależności od trasy, do jednej złotówki.

Po drugie opiekun podróżujący z adoptowanym zwierzakiem zyska możliwość darmowego przejazdu - na trasach realizowanych przez Polbus PKS Wrocław. Bezpłatna podróż będzie możliwa po okazaniu specjalnej karty i tylko w towarzystwie zwierzęcia.

Zmiany zaszły też w zakresie dworca autobusowego, którym zarządza Polbus PKS Wrocław. Teraz, jeśli jakiś inny przewoźnik nie zezwoli na wniesienie zwierzęcia do autobusu, wówczas będzie go można bezpłatnie pozostawić w biurze Polbusu - do odbioru przez osobę wyznaczoną przez właściciela. Jeśli nikt nie odbierze zwierzęcia w ciągu 2 godzin zostanie on przekazany do Ekostrazy. Dodatkowo na terenie Dworca Wrocław w oznaczonym miejscu teraz na czworonożnych pasażerów czeka miska ze świeżą wodą.

Wszystko przez Wrocka

-"Zainteresowanie, jakie wzbudziła sprawa porzucenia na Dworcu Wrocław kota, nazwanego później Wrockiem bardzo miło mnie zaskoczyła. Odebraliśmy ponad 400 zgłoszeń od chętnych do przyjęcia zwierzaka. Mam nadzieję, że nie zabraknie chętnych by dać szansę na lepsze życie także zwierzakom z wrocławskiego schroniska, a bezpłatne przejazdy z Polbusem będą dodatkową zachętą. Jednocześnie wprowadzamy rozwiązania, które pozwolą uniknąć w przyszłości takich przypadków, jak porzucenie zwierzaka na dworcu – komentuje Krzysztof Balawejder prezes Polbus PKS Wrocław .

Reprezentując Schronisko TOZ we Wrocławiu pragnę wyrazić radość i zadowolenie z powodu świetnej inicjatywy Firmy Polbus - PKS. Gorąco popieram wszelkie działania mające na celu promowanie adopcji zwierząt ze Schroniska. Cieszę się, że przykra przygoda kota Wrocka dobrze się skończyła, a dodatkowo zwróciła uwagę wrażliwych osób z firmy Polbus - PKS na niedolę zwierząt – dodała Zofia Białoszewska –Woźniak, dyrektor wrocławskiego schroniska dla zwierząt.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
pasażer
Wrocław
PKS Polbus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....