TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusy lotniskowe na linii Gliwice-Katowice
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.04.2020 10:00:54
Autobusy lotniskowe na linii Gliwice-Katowice; fot. GZM

Specjalnie oznakowane autobusy, które dotąd – w kolorach fuksji – obsługiwały trasy z kilku miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na lotnisko Katowice, zostaną skierowane do obsługi dodatkowych kursów przyspieszonych linii nr 840 i 870 z Gliwic do Katowic.

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik Zarządu Transportu Metropolitalnego Michał Wawrzaszek, linie nr 840 i 870, kluczowe dla mieszkańców poruszających się między Gliwicami, Zabrzem, Rudą Śląską, Świętochłowicami, Chorzowem i Katowicami, od wtorku, 7 kwietnia będą dodatkowo obsługiwane dziesięcioma pojazdami.

Według ZTM, dodatkowych odpowiednio 34 i 50 kursów więcej dziennie na tych liniach powinno pomóc pasażerom bezpiecznie dojeżdżać do pracy w czasie ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa.

Podwojona częstotliwość

-"Dzięki temu w szczytach komunikacyjnych częstotliwość połączeń zostanie podwojona. W przypadku linii 840 mieszkańcy sześciu miast będą mieli połączenia średnio co 10 minut rano i co 15 minut po południu. Dla linii nr 870 wartości te, to w obydwu przypadkach 10 minut. Niech nikogo nie zdziwi przyjazd dodatkowego autobusu w kolorze fuksji" - podkreślił Wawrzaszek.

Jak zaznaczył, jeden z autobusów stale obsługujących linie lotniskowe, już w poniedziałek wzmocnił obsługę linii nr 835, która łączy Katowice z Sosnowcem. Zaplanowano 9 dodatkowych kursów na trasie Katowice Piotra Skargi – Porąbka Osiedle Juliusz II, przede wszystkim dla dojeżdżących na godz. 6 i 14 do pracy w strefie ekonomicznej w sosnowieckiej Dańdówce.

Wirusowe zmiany

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, od 25 marca do 11 kwietnia 2020 r. m.in. środki publicznego transportu zbiorowego mogą przewozić w jednym czasie nie więcej osób, niż wynosi połowa dostępnych w nich miejsc siedzących. W związku z tym ZTM stara się dostosowywać ofertę.

Jak przypomina ZTM, na większości linii autobusowych obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni robocze nieszkolne; tramwaje ZTM z licznymi wyjątkami od poniedziałku do piątku kursują według rozkładów sobotnich, a w weekendy – według niedzielnych.

Z ostatnich modyfikacji od poniedziałku ZTM wprowadził, głównie w porannych szczytach komunikacyjnych, korekty w rozkładach popularnych linii autobusowych. To dodatkowe kursy na liniach nr 32, 57, 259, 617, 677, 835, a także obsługa pojemniejszymi pojazdami linii nr 8, 58, 71, 617.

W związku z licznymi i częstymi zmianami ZTM apeluje, aby pasażerowie przed każdą podróżą sprawdzali rozkład jazdy na stronie rj.metropoliaztm.pl. W wyniku wielu korekt nie jest bowiem możliwe zamieszczanie aktualnych informacji na wszystkich przystankach. Bieżąca informacja jest też dostępna na bezpłatnej infolinii ZTM: 800-163-030 lub przez aplikacje mobilne.

ZTM deklaruje, że liczbę pasażerów w pojazdach weryfikują wyznaczeni do tego pracownicy Zarządu. Informacje, na których liniach i w jakich godzinach liczba zajętych miejsc w pojazdach przekracza 50 proc. można też wysyłać na adres: kancelaria@metropoliaztm.pl.

W poniedziałek rzecznik ZTM podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi, że na najbardziej obciążonych liniach oferta transportowa będzie zwiększana, a na najmniej – ograniczana; zaapelował jednak o wyrozumiałość. "Decyzje zmieniające ofertę przewozową na poszczególnych liniach są trudne i nierzadko wymagają konsultacji m.in. z gminami oraz przewoźnikami" - podkreślił Wawrzaszek.(PAP)

/
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linie
ZTM

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....