TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusy FlixBus Polska już tylko na jednej linii
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.04.2020 10:00:00
Autobusy FlixBus Polska już tylko na jednej linii ; fot. FlixBus

Zielone platforma – podobnie jak cały autobusowy transport w Polsce - czeka na koniec epidemii i wycofanie rządowych obostrzeń w zakresie przemieszczenia się oraz dozwolonej liczy pasażerów.

Aktualnie platforma obsługuje tylko jedną linię: Szczecin - Berlin ZOB, na której jeździ szczecińska firma Follow Me! W ramach tej trasy autokary codziennie wyjeżdżają ze Szczecina o 5:00 i wracają z Berlin ZOB o 13:15.

Jak informuje FlixBus Polska: -"W związku z obecną sytuacją wokół COVID-19 większość połączeń za wyjątkiem wybranych kursów na trasie Szczecin – Berlin została zawieszona do 26 kwietnia 2020 roku."

Platforma przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem z dnia 31 marca, dotyczącymi limitu dopuszczonych do przewozu pasażerów, na ten kurs dostępna jest wyłącznie połowa miejsc. Od 2 kwietnia pasażerowie mogą zajmować tylko wyznaczone miejsca z zachowaniem odległości od pozostałych. Całkowicie wyłączony z możliwości zajmowania miejsc pozostaje pierwszy rząd siedzeń.

16 kwietnia mieliśmy nadzieję, że rząd poda, kiedy obostrzenia w zakresie przemieszczenia się oraz dozwolonej liczy pasażerów zostaną wycofane. Tak si ę jednak nie stało . Co gorsza, informacja o zniesieniu tych ograniczeń nie została nawet ujęta w przewidywanych etapach wychodzenia z epidemii. To oznacza długi proces dochodzenia do normalności.

Kiedy więc start?

Czy jest szansa, że 27 kwietnia rusza wszystkie zaplanowanie linie? To bardzo optymistyczne założenie. Mamy nadzieję, że tak się stanie z krajowymi kursami, natomiast zagraniczne połączenia to kompletna niewiadoma.

W środę Komisja Europejska przedstawiła strategię wyjścia z ograniczeń, ale jest ona bardzo ogólna i na razie nie zanosi się na otwarcie granic wewnątrz UE. Na początek przewidziano stopniowe znoszenie kontroli osób mieszkających w regionach przygranicznych. Otwarcie granic zewnętrznych UE ma być przeprowadzane w drugiej fazie. Kiedy? Nie wiadomo.

Z kolei premier Morawiecki pytany podczas konferencji prasowej o otwarcie granic w najbliższym czasie oraz zwolnienie z kwarantanny pracowników transgranicznych, którzy wjeżdżają do Polski, odparł:

-"Nie jest planowane dzisiaj otwarcie granic". "Będziemy utrzymywali co najmniej ten termin, o którym powiedzieliśmy wcześniej. To jest do 3 maja" - dodał.

Przypomniał, że Polska, jako jeden z pierwszych krajów na świecie wprowadziła sanitarne kontrole graniczne. "Rzeczywiście doprowadziliśmy do bardzo znaczącego ograniczenia ruchu przez polskie granice i dzisiaj epidemiolodzy, i eksperci z całego świata bardzo mocno to chwalą. Uważają, że to była jedna z bardzo ważnych przyczyn tego, że dzisiaj liczba zakażeń w Polsce jest znacząco mniejsza niż w krajach takich jak Włochy, Austria, Hiszpania, czy mniejsze kraje jak Belgia, Dania, gdzie te ograniczenia wdrożone zostały później" - wskazał szef rządu.

Poinformował, że o ile nie zaistnieją bardzo optymistyczne okoliczności w ciągu najbliższych dwóch tygodni, to sanitarne kontrole graniczne oraz obostrzenia graniczne zostaną utrzymane. "To okazało się bardzo ważnym, skutecznym narzędziem, które na pewno pomogło w zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa" - zauważył Morawiecki.

FlixBus w Europie

Jak informuje FlixBus Polska aktualna, "zielona" sytuacja w Europie jest następująca:

  • Niemcy: Ze względu na ograniczenia podróży nałożone przez rząd federalny Niemiec, FlixBus od 17 marca 2020 r. zawiesił połączenia na terenie Niemiec oraz połączenia międzynarodowe z/do Niemiec do odwołania. Wyjątkiem jest połączenia Berlin-Szczecin.

  • Francja: Z powodu ograniczeń w podróżowaniu nałożonych przez rząd francuski, FlixBus zawiesił wszystkie połączenia na terenie Francji oraz połączenia międzynarodowe z/do Francji od 17 marca 2020 r. do odwołania.

  • Włochy: Ze względu na ograniczenia podróży nałożone przez rząd włoski, spółka FlixMobility zawiesiła obsługę połączeń autobusowych na całym terytorium Włoch do odwołania.

  • Czechy: Od 21 marca zawieszone są wszystkie operacje połączeń krajowych w Czechach do odwołania.

  • Słowacja: W związku z ograniczeniami dotyczącymi podróży, FlixBus zawiesił obsługę tras międzynarodowych z i na Słowację od 13 marca.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linie
FlixBus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....