TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusowy pokaz MAN-a w … Łomży
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.02.2020 10:00:23
Autobusowy pokaz MAN-a w … Łomży ; fot. UM Łomża

18 lutego firma MAN Truck & Bus Polska zorganizowała na Starym Rynku w Lonży prawdziwy pokaz swojej autobusowej oferty - od TGE po nowego Lion`s City 12C.

Powód tak szerokiej prezentacji jest jasny. Miasto przymierza się do zakupu bardziej ekologicznych autobusów. O tym m.in. była mowa podczas konferencji prasowej. Przedstawiciele MAN mówili m.in. o najnowszych rozwiązaniach w zakresie napędów gazowych i elektrycznych, trendach konstrukcyjnych i jakościowych, a także o rozwiązaniach poprawiające bezpieczeństwo pojazdów i pasażerów.

Część teoretyczna była połączona z prezentacją na Starym Rynku nowej generacji autobusów MAN Lion's City 12C oraz pojazdów z serii TGE - w tym miejski minibus z zabudową firmy Mercus oraz z elektrycznej wersji eTGE, w tym mikrobusu, jak i pojazdów dostawczych.

Kierunek: Elektromobilność

Miasto Łomża od dawna podejmuje działania poprawiające funkcjonowanie transportu zbiorowego w Łomży jako alternatywy dla samochodów osobowych.

-"Od kilku lat zajęliśmy się tematem Smart City i zdefiniowaliśmy obszary, które chcemy rozwijać. Teraz aplikujemy o środki unijne na elektromobilność, w ramach którego to projektu chcemy przebudować kilka węzłów komunikacyjnych, ale również zakupić nowoczesne autobusy. Jesteśmy w trakcie przekształcania naszego MPK z zakładu budżetowego w spółkę prawa handlowego, co jest znaczącą zmianą dla tej instytucji i przed nią będzie duże zadanie przeprowadzenia przetargu na zakup autobusów gazowych i elektrycznych – informuje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.

Władze Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w  Lomży podkreślają, że szczególnie w godzinach szczytu odczuwalne są utrudnienia na ulicach spowodowane dużą ilością pojazdów, co też przekłada się na jakość powietrza w mieście. Najczęściej samochodami jadą wówczas tylko kierowcy. Potencjalne skorzystanie przez nich z autobusu miejskiego (w którym mieści się ok 100 osób) pozwoliłoby wyeliminować z ruchu od 50 do 100 pojazdów. Biorąc pod uwagę redukcję emisji spalin korzyści są jeszcze większe.

Łomżyńskie plany

To właśnie plany poprawy jakości powietrza i udrożnienia łomżyńskich dróg są inspiracją do inwestycji miejskich dotyczących komunikacji zbiorowej. W najbliższym czasie, przy dofinansowaniu środkami zewnętrznymi, planowany jest zakup 11 autobusów zasilanych gazem ziemnym CNG oraz 2 autobusów elektrycznych.

Na koniec warto przypomnieć, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Zakład Budżetowy w Łomży jest w trakcie zmian i już wkrótce stanie się spółką.

- Jeszcze w tym tygodniu złożymy wniosek do KRS. Planujemy, że najpóźniej w pierwszym tygodniu marca będziemy funkcjonować jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – informuje w lokalnych mediach Janusz Nowakowski, dyrektor zakładu budżetowego i jednocześnie prezes nowej spółki. Jej trzyosobowy zarząd pozostaje na razie tajemnicą.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
MAN
MPK Łomża

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....