TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusowy dworzec za 2 miliony stoi pusty. W Trzebnicy
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.11.2019 09:00:05
Autobusowy dworzec za 2 miliony stoi pusty. W Trzebnicy

Trzebnica wybudowała za unijne pieniądze centrum przesiadkowe. Dzisiaj okazuje się, że pasażerom nowa lokalizacja nie odpowiada, a droga dla autobusów jest … zbyt stroma.

Osiem miejsc postojowych dla autobusów i 36 miejsc parkingowych – tak prezentuje się nowy dworzec wybudowany m.in. za pieniądze z Unii Europejskiej w sąsiedztwie dworca kolejowego. To miało być trzebnickie centrum przesiadkowe. Miało, bo prywatni przewoźnicy nie chcą tam się zatrzymywać, a pasażerowie korzystać. Radna gminy Trzebnica Renata Bujak-Ziółkowska powiedziała TVN24, że to "bardzo nietrafiona inwestycja".

Przypomnijmy, że koszt dworcowych prac wyniósł blisko 2 mln zł i jest częścią ponad 11-milionowych inwestycji związanych z projektem pn. "Budowa ścieżek rowerowych trasą dawnej Kolei Wąskotorowej oraz budowa centrów przesiadkowych na terenie Gminy Trzebnica". Prace prowadziła firma "Brukpol" ze Strzelec Wielkich.

Pasażerskie preferencje

-"To tylko pusty plac bez pojazdów" – tak o nowym dworcu autobusowym przy ul. Kolejowej w Trzebnicy mówią mieszkańcy miasta. Gotowa już inwestycja miała być ułatwieniem dla podróżujących pociągiem do Wrocławia. Tymczasem na centrum przesiadkowym nic się nie dzieje.

Wcześniej w Trzebnicy dworzec autobusowy zlokalizowany był przy urzędzie miejskim. Dzisiaj to parking dla samochodów. Natomiast mieszkańcy nadal czekają na autobusy w centrum miasta - m.in. pod wiatami np. przy ul. ks. Bochenka. I tak się dzieje od lat.

Zdaniem lokalnej opozycji nowa lokalizacja centrum przesiadkowego jest bardzo zła.

-"Dla ludzi starszych, w ogóle dla mieszkańców, dla ich wygody, to nawet przy takich niewielkich odległościach jakie są w Trzebnicy, jest to duża uciążliwość – oceniła radna Renata Bujak-Ziółkowska.

-"Ten dworzec wygląda właściwie jak przystanek przelotowy, a nie dworzec, bo tu nie ma ani poczekalni, nie ma żadnego budynku – zwraca uwagę redaktor naczelny "Nowej Gazety Trzebnickiej" Daniel Długosz.

Autobusowa stromizna

Centrum przesiadkowe miasto odebrało w czerwcu 2019, jednak żeby działał dworzec autobusowy potrzebne są … autobusy, który nie ma. Przewoźnicy nie chcą tu przyjeżdżać bo jest ślisko, nierówno, a autobusy się niszczą.

-"Nikt się tego nie spodziewał. Przy projektowaniu dworca autobusowego nikt nie przewidział, że będzie problem dla autobusów – przyznał w TVN24.pl Marek Długozima burmistrz Trzebnicy.

Problem dotyczy zbyt stromego podjazdu, dlatego burmistrz już planuje przebudowę zjazdu. Czy to jednak wystarczy?

Koncepcja słuszna

Nowy dworzec autobusowy w Trzebnicy znajduje się w bliskim sąsiedztwie dworca kolejowego. Burmistrz chciał zgodnie z aktualnymi trendami połączyć przystanek z koleją, stąd nowy obiekt jest położony koło dworca PKP.

Miało to być przede wszystkim centrum przesiadkowe i dlatego nie ma tutaj żadnych poczekalni.

Przypomnijmy, że dzięki staraniom burmistrza w 2009 roku przywrócony został ruch kolejowy na linii Wrocław-Trzebnica. W tym samym roku został on laureatem konkursu "Człowiek Roku – Przyjaciel Kolei" organizowanym przez PKP. Dziś linia ta cieszy się popularnością wśród mieszkańców i turystów. Zdarza się, że aby pomieścić wszystkich pasażerów, kursować muszą dwa połączone składy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Trzebnica
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....