TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusowy dworzec za 2 miliony stoi pusty. W Trzebnicy
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.11.2019 09:00:05
Autobusowy dworzec za 2 miliony stoi pusty. W Trzebnicy

Trzebnica wybudowała za unijne pieniądze centrum przesiadkowe. Dzisiaj okazuje się, że pasażerom nowa lokalizacja nie odpowiada, a droga dla autobusów jest … zbyt stroma.

Osiem miejsc postojowych dla autobusów i 36 miejsc parkingowych – tak prezentuje się nowy dworzec wybudowany m.in. za pieniądze z Unii Europejskiej w sąsiedztwie dworca kolejowego. To miało być trzebnickie centrum przesiadkowe. Miało, bo prywatni przewoźnicy nie chcą tam się zatrzymywać, a pasażerowie korzystać. Radna gminy Trzebnica Renata Bujak-Ziółkowska powiedziała TVN24, że to "bardzo nietrafiona inwestycja".

Przypomnijmy, że koszt dworcowych prac wyniósł blisko 2 mln zł i jest częścią ponad 11-milionowych inwestycji związanych z projektem pn. "Budowa ścieżek rowerowych trasą dawnej Kolei Wąskotorowej oraz budowa centrów przesiadkowych na terenie Gminy Trzebnica". Prace prowadziła firma "Brukpol" ze Strzelec Wielkich.

Pasażerskie preferencje

-"To tylko pusty plac bez pojazdów" – tak o nowym dworcu autobusowym przy ul. Kolejowej w Trzebnicy mówią mieszkańcy miasta. Gotowa już inwestycja miała być ułatwieniem dla podróżujących pociągiem do Wrocławia. Tymczasem na centrum przesiadkowym nic się nie dzieje.

Wcześniej w Trzebnicy dworzec autobusowy zlokalizowany był przy urzędzie miejskim. Dzisiaj to parking dla samochodów. Natomiast mieszkańcy nadal czekają na autobusy w centrum miasta - m.in. pod wiatami np. przy ul. ks. Bochenka. I tak się dzieje od lat.

Zdaniem lokalnej opozycji nowa lokalizacja centrum przesiadkowego jest bardzo zła.

-"Dla ludzi starszych, w ogóle dla mieszkańców, dla ich wygody, to nawet przy takich niewielkich odległościach jakie są w Trzebnicy, jest to duża uciążliwość – oceniła radna Renata Bujak-Ziółkowska.

-"Ten dworzec wygląda właściwie jak przystanek przelotowy, a nie dworzec, bo tu nie ma ani poczekalni, nie ma żadnego budynku – zwraca uwagę redaktor naczelny "Nowej Gazety Trzebnickiej" Daniel Długosz.

Autobusowa stromizna

Centrum przesiadkowe miasto odebrało w czerwcu 2019, jednak żeby działał dworzec autobusowy potrzebne są … autobusy, który nie ma. Przewoźnicy nie chcą tu przyjeżdżać bo jest ślisko, nierówno, a autobusy się niszczą.

-"Nikt się tego nie spodziewał. Przy projektowaniu dworca autobusowego nikt nie przewidział, że będzie problem dla autobusów – przyznał w TVN24.pl Marek Długozima burmistrz Trzebnicy.

Problem dotyczy zbyt stromego podjazdu, dlatego burmistrz już planuje przebudowę zjazdu. Czy to jednak wystarczy?

Koncepcja słuszna

Nowy dworzec autobusowy w Trzebnicy znajduje się w bliskim sąsiedztwie dworca kolejowego. Burmistrz chciał zgodnie z aktualnymi trendami połączyć przystanek z koleją, stąd nowy obiekt jest położony koło dworca PKP.

Miało to być przede wszystkim centrum przesiadkowe i dlatego nie ma tutaj żadnych poczekalni.

Przypomnijmy, że dzięki staraniom burmistrza w 2009 roku przywrócony został ruch kolejowy na linii Wrocław-Trzebnica. W tym samym roku został on laureatem konkursu "Człowiek Roku – Przyjaciel Kolei" organizowanym przez PKP. Dziś linia ta cieszy się popularnością wśród mieszkańców i turystów. Zdarza się, że aby pomieścić wszystkich pasażerów, kursować muszą dwa połączone składy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Trzebnica

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....