TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusowe kontrole na granicach: Zachodniopomorskie [KARTA]
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.03.2020 11:00:28
Autobusowe kontrole na granicach: Zachodniopomorskie [KARTA]

Pierwsze kontrole sanitarne pasażerów wjeżdżających do Polski z Niemiec odbyły się w poniedziałek po południu na przejściu granicznym w Kołbaskowie (Zachodniopomorskie). Służby sprawdzają temperaturę przede wszystkim pasażerów autokarów i busów, odbierają też oświadczenia z danymi osobowymi.

-"To wielowymiarowa kontrola, która ma służyć przede wszystkim identyfikacji osób wjeżdżających na teren naszego kraju w zorganizowanych grupach. Ma służyć prewencji oraz docelowo lepszemu dotarciu do osób, które mogą potencjalnie stanowić w przyszłości zagrożenie związane z koronawirusem" - powiedział w poniedziałek dziennikarzom wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. Dodał, że od pasażerów odbierane są także oświadczenia m.in. z danymi osobowymi, aby w razie potrzeby w przyszłości dotrzeć do osób, które podróżowały w poszczególnych autobusach.

-"Dzięki tym działaniom będziemy mogli łatwiej zidentyfikować wszystkie te osoby z autokaru, łatwiej je odnaleźć i udzielić im pomocy" – zaznaczył Hinc.

Powyżej 8 pasażerów

Wojewoda wskazał, że kontrolowane będą pojazdy, w których podróżuje powyżej 8 pasażerów. Zaznaczył, że niepokojącym objawem będzie temperatura ciała wynosząca 38 st. Celsjusza i wyższa.

W kontrole zaangażowani są funkcjonariusze policji, straży granicznej i inspekcji transportu drogowego. Pomiaru temperatury u pasażerów dokonują ratownicy medyczni. To oni podczas kontroli jako pierwsi wchodzą do pojazdu, a kierowca otrzymuje karty lokalizacyjne, które wypełniają pasażerowie. Jak powiedział komendant straży granicznej w Szczecinie mjr Zbigniew Pałka, gdyby zdarzyło się, że kontrolowana osoba miałaby symptomy choroby, kontrola zostanie wstrzymana, a informacja o tym zostanie przekazana do Centrum Zarządzania Kryzysowego i podjęte zostaną decyzje dotyczące dalszego postępowania.

Komendant wojewódzki policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński powiedział, że służby mają zapewnić, aby kontrola przebiegała "w sposób szybki, bardzo sprawny, aby w jak najmniejszym stopniu była dolegliwa dla podróżujących".

Od godz. 15 w poniedziałek na przejściach: Kołbaskowo, Świecko, Olszyna, Jędrzychowice i Gorzyczki rozpoczęły pracę całodobowe punkty kontroli sanitarnej. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w poniedziałek, że w ciągu dwóch, trzech dni zostaną wdrożone kontrole sanitarne na głównych przejściach granicznych z Niemcami i Czechami, a także w pociągach i portach.

Bez utrudnień

"Nie mam sygnałów, aby na granicy pojawiły się utrudnienia w związku z kontrolami sanitarnymi" – powiedział PAP rzecznik Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr ppor. Andrzej Juźwiak. Dodał, że do północy z poniedziałku na wtorek funkcjonariusze straży granicznej odebrali od pasażerów ponad 300 kart lokalizacyjnych.

W kontrole zaangażowani są m.in. funkcjonariusze policji, straży granicznej i inspekcji transportu drogowego. Pomiaru temperatury u pasażerów dokonują ratownicy medyczni. To oni podczas kontroli jako pierwsi wchodzą do pojazdu, a kierowca otrzymuje karty lokalizacyjne, które wypełniają pasażerowie. Kontrola zajmuje ok. 10-15 min.

Pobierz katy przed podróżą!

Prosimy wszystkich pasażerów, w trosce o ich zdrowie, o rzetelne wypełnianie formularzy, a przewoźników i operatorów o w miarę możliwości wcześniejsze udostępnienie pasażerom formularzy do wypełnienia, tak by kontrola na granicy mogła przebiec szybko i sprawie.

karta kierowcy do pobrania TUTAJ

karta pasażera do pobrania TUTAJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
wirus
granica
Zachodniopomorskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....