TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusowe kontrole na granicach: Czas na Wschód
PAP - Opublikowano: 10.03.2020 15:00:10
Autobusowe kontrole na granicach: Od dzisiaj także Wschód

Kontrola sanitarna trwa na wszystkich przejściach granicznych z Rosją, Białorusią i Ukrainą - poinformowała we wtorek PAP rzecznik prasowa Straży Granicznej por. Agnieszka Golias.

Jak dodała, kontrole są prowadzone wobec wszystkich osób, niezależnie od pojazdów, jakimi się poruszają.

Autobusy, busy i pociągi

Golias podkreśliła, że kontrola sanitarna na granicy zewnętrznej prowadzona jest wobec wszystkich osób i pojazdów na drogowych przejściach granicznych, a także wobec podróżnych poruszających się pociągami. Jak zaznaczyła, kontrolowana jest każda osoba przyjeżdżająca do Polski. Z kolei na granicy wewnętrznej kontrolą objęte są busy i autokary, którymi podróżuje powyżej 8 osób.

"Służby medyczne dokonują pomiaru temperatury, a funkcjonariusze Straży Granicznej pobierają karty lokalizacyjne. W przypadku osoby zgłaszającej złe samopoczucie i z podwyższoną temperaturą, dalsze czynności realizować będą służby sanitarne zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego" - powiedziała Golias.

Sanitarny kordon

Szef MSWiA Mariusz Kamiński podkreślił również, że od wtorku rozszerzony zostaje zakres kontroli sanitarnej na granicach. Dodał, że kontrole obejmą całą granicę wschodnią, czyli granice polsko-ukraińską, polsko-białoruską, polsko-rosyjską, a także polsko-litewską.

Kamiński dodał, że oprócz tego, że punkty kontroli sanitarnej zostaną otworzone na granicy polsko-litewskiej, to również we wtorek zostaną one rozciągnięte na całość granicy polsko-niemieckiej, przy wszystkich przejściach kołowych.

Od poniedziałku takie kontrole funkcjonują w pięciu miejscach, przy przejazdach autostradowych: Kołbaskowo, Świecko, Olszyna, Jędrzychowice i Gorzyczki. "Wszystko przebiega bardzo sprawnie. Osoby, które są poddawane procedurom działają w pełnym porozumieniu z funkcjonariuszami" - mówił Kamiński.

Kilka przypadków

Jak powiedział podczas kontroli stwierdzono kilka przypadków niepokojących, gdzie podróżni mieli powyżej 38 stopni gorączki. "Te osoby zostały zaopiekowane, przewiezione przygotowanymi ambulansami do szpitali" - zaznaczył. "Mamy również kontrolę sanitarną w odniesieniu do pasażerów promów, jak również pasażerów pociągów Intercity" - dodał. "Wszystko jest uruchomione" - zapewnił.

Jak informowała we wtorek rzeczniczka Śląskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Katarzyna Walczak kontrola sanitarna powadzona od poniedziałkowego popołudnia na autostradzie A1 w pobliżu polsko-czeskiej granicy w Gorzyczkach (Śląskie) objęła jak dotąd 39 autokarów oraz 19 busów wjeżdżających do Polski z Czech. U nikogo nie stwierdzono objawów, mogących świadczyć o zakażeniu koronawirusem.

Walczak, zaznaczyła, że kontrole trwają z reguły ok. 15-20 minut i przebiegają sprawnie. Najwięcej czasu zajmuje wypełnienie ankiet, w których podróżni m.in. deklarują miejsce swojego pobytu. W sumie do godziny 10. we wtorek skontrolowano 1155 osób.

Z kolei na przejściu granicznym z Niemcami w Jędrzychowicach (Dolnośląskie) do północy skontrolowano 22 busy i autokary, w których łącznie podróżowały 73 osoby. Według SG żaden z kontrolowanych pasażerów nie miał objawów koronawirusa.

Niepokojących objawów nie stwierdzono również u podróżnych wjeżdżających z terenu Niemiec przez przejście graniczne w Kołbaskowie.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
wirus
Rosja
Ukraina
Białoruś

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....