TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusowa przyczepa na 20 rowerów. W Gdańsku.
InfoBus.pl - Opublikowano: 31.05.2016 14:51:06 1 komentarz
Autobusowa przyczepa na 12 rowerów. W Rybniku

Gdańsk zamówił przyczepę rowerową, która dotrze do floty ZKM Gdańsk za ok. miesiąc i przewozić będzie jednoślady tunelem pod Martwą Wisłą ? za autobusem linii 258 dedykowanej rowerzystom.

Przyczepa pomieści 20 rowerów i będzie to największa jak do tej pory liczba jednośladów ciągniętych przez autobus w Polsce. Przyczepa ZTZ Rybnik (na zdjęciu) pomieści 12 rowerów (jednoosobowych, dwukołowych), a przyczepa ZGK Swarzędz ? 15 rowerów. Gdańska przyczepa do transportu rowerów będzie mieć 3,5 m długości i 1,9 szerokości. Przeznaczona będzie dla 20 sztuk pojazdów z kołami zarówno 24", 26" jaki i 28".

Rowerowo wahadło

Rowerowa linia autobusowa nr 258, jeżdżąca wahadłowo na trasie Stadion Energa Gdańsk ? tunel ? Węzeł Ku Ujściu, ruszyła miesiąc temu. Obsługujące ją autobusy Solaris Urbino 12 przystosowane są do przewozu większej liczby rowerów. Wyposażone są w specjalne haki rowerowe, które umożliwiają bezpieczne przewiezienie jednośladów.

? W autobusach jest sześć wieszaków, dzięki którym bezpiecznie można przewieźć rowery. Na specjalnych hakach, jednoślady wiszą w pozycji pionowej i zajmują mniej miejsca. To atestowane rozwiązanie, co oznacza, że jest ono bezpieczne. Pojazdem jednocześnie przejechać może maksymalnie 8 rowerów: 6 zamontowanych na specjalnych wieszakach i dodatkowo opcjonalnie 2 rowery stojące, jeżeli jest wystarczająco miejsca ? mówi Maciej Lisicki, wiceprezes Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.

Nie ma promu - jest autobus

W związku z dużym zainteresowaniem, jakim wśród rowerzystów cieszy się najnowsza przeprawa przez Martwą Wisłę, od połowy maja we wszystkie soboty, niedziele i święta w okresie wiosenno-letnim, liczba kursów tej linii została podwojona. Autobusy jeżdżą z częstotliwością co około 20 minut. Pod koniec czerwca dodatkowo autobus linii 258 wyposażony zostanie w przyczepę rowerową, która jednocześnie przewieźć może 20 rowerów. Oznacza to, że w dni powszednie linia 258 dziennie przewieźć będzie mogła ponad 800 rowerów, a we wszystkie soboty, niedziele i święta w okresie wiosenno-letnim 700.

Przypominamy, na linii 258 obowiązuje taryfa zwykła, a więc rowerzyści płacą jedynie za siebie ? rower przejeżdża bezpłatnie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Gdańsk
cyklobus
  • Więcej obiektywizmu... – 26.07.2016

    Tytułem sprostowania; Przyczepa ZGK Swarzędz mieści 20 rowerów, przewoźnik od ub. roku dysponuje dwoma takimi zestawami, które kursują regularnie, więc nie jest prawdą, że przyczepa ZKM Gdańsk będzie największa. Ku woli ścisłości: będzie to ta sama przyczepa (tego samego producenta) co w Swarzędzu. (...) Swarzędz był pionierem w organizacji tego typu przewozów.Tutaj: pierwszy lepszy link: http://epoznan.pl/news-news-60720-Powstala_specjalna_linia_autobusowa_z_przyczepa_do_przewozu_rowerow.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....