TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Arriva z tradycyjnym pytaniem do ZDiTM Szczecin
InfoBus.pl - Opublikowano: 27.12.2019 10:00:14
Arriva z tradycyjnym pytaniem do ZDiTM Szczecin

Niedawno pisaliśmy o tym, że ZDiTM Szczecin szuka operatora, który będzie obsługiwał linie dzienne (52, 70, 76, 81, 83, 88, 105, 108, 121, 122, 123, 124), linie nocne (522, 523, 530, 531, 532, 535, 536) oraz trasy stałe i wygenerowane dla transportu na żądanie.

Usługi mają być świadczone przez cały 2020 rok. W tym celu ZDiTM ogłosił przetarg. Więcej o SIWZ i o potencjalnym faworycie pisaliśmy TUTAJ

Otwarcie ofert miało nastąpić w dniu 19 grudnia, jednak termin ten nie jest już aktualny. Wszystko przez to, że jeden z wykonawców przedstawił swoje uwagi do treści SIWZ w formie zapytania. Wiemy, że tym wykonawcą jest Arriva Bus Transport Polska Sp. z o.o., co wynika wprost z treści złożonego zapytania. Tym razem jednak obyło się bez odwołania do KIO.

Żądania Arrivy

Tak jak rok temu, również i w tym roku Arriva ma zastrzeżenia do terminu wykonania zamówienia, a dokładniej do terminu rozpoczęcia świadczenia usługi, który został określony w SIWZ sztywną datą (umowa ze zwycięskim wykonawcą ma obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku). Zdaniem przewoźnika taki zapis w połączeniu z faktem, iż nieznany jest termin zakończenia postępowania przetargowego oraz tym, że pozostało niewiele czasu do rozpoczęcia przewozów, skutkuje utrudnieniem, a wręcz uniemożliwieniem wykonawcom przygotowania się do świadczenia usługi oraz skalkulowania oferty.

Arriva wskazała przy tym, że skoro nieznana jest data zakończenia postępowania przetargowego i tym samym nie jest znana data podpisania umowy z wykonawcą, to znaczy, że pojawia się konieczność zmiany daty rozpoczęcia usługi, co z kolei powoduje zmianę okresu świadczenia usługi. Wobec tego, toruńska spółka wniosła o zmianę daty rozpoczęcia świadczenia przewozów poprzez określenie jej jako "nie wcześniej niż określoną liczbę tygodni/miesięcy". Przewoźnik wskazał, że termin rozpoczęcia przewozów powinien nastąpić nie wcześniej niż co najmniej 4 miesiące lub 18 tygodni od podpisania umowy. Arriva zwróciła się również z prośbą do ZDiTM o rozważenie wydłużenia terminu świadczenia usługi, gdyż jej zdaniem termin ten (12 miesięcy) jest zbyt krótki, biorąc pod uwagę konieczność przeprowadzenia szeregu czynności w celu uruchomienia usługi. Wśród tych czynności wykonawca wskazał w szczególności, zakup autobusów, wydzierżawienie i dostosowanie terenu pod zajezdnię, zatrudnienie kierowców, przygotowanie serwisu technicznego, dopełnienie obowiązków administracyjno-prawnych. Realizacja wszystkich czynności wymaga zdaniem Arrivy co najmniej 4 miesięcy.

Reakcja ZDiTM

W odpowiedzi na zapytanie, a właściwie wniosek wykonawcy, ZDiTM zmienił zapisy SIWZ. Zamawiający określił moment rozpoczęcia realizacji usługi od 1 maja 2020 roku. Analogicznie do skrócenia okresu świadczenia usługi zmianie uległ zakres rzeczowy zamówienia, czyli zmniejszeniu uległy planowane wcześniej wozokm i wozogodz. ZDiTM nie przychylił się jednak do prośby Arrivy o rozszerzenie czasu obowiązywania umowy na dłużej niż rok. Ten zapis SIWZ pozostał bez zmian. Umowa ma obowiązywać do końca przyszłego roku.

Jednocześnie zmieniony został termin otwarcia ofert na dzień 7 stycznia. Czy w tej sytuacji Arriva powalczy o Szczecin i złoży kompletną ofertę? Już niedługo wszystko będzie jasne.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
Szczecin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....