TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Arriva przetestuje E-Bus Rafako. W Obornikach
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.03.2020 09:00:37
Arriva testuje E-Bus Rafako. W Obornikach; fot Rafako

Od 12 do 21 marca Arriva we współpracy z Gminą Oborniki oraz firmą Rafako rozpocznie testy eksploatacyjne autobusu elektrycznego E-Bus. To kolejny sprawdzian tego pojazdu na normalnych liniach. Wcześniej sprawdzały go takie firmy, jak MZK Toruń i PK Racibórz. Teraz przyszedł czas na prywatnego operatora.

W ramach testu Rafako E-Bus będzie realizował zadania przewozowe w Gminie Oborniki.

Elektryczny debiut

Jak powiedział burmistrza Obornik, Piotr Woszczyk: -"Autobus w pełni elektryczny na ulicach naszej gminy to nowość. W dobie walki o czyste powietrze, warto szukać alternatyw dla tradycyjnych paliw napędzających pojazdy komunikacji miejskiej, do korzystania której przecież od wielu lat zachęcamy. Jesteśmy ciekawi opinii naszych mieszkańców po tych 11 dniach testowania, jak ocenią komfort podróżowania tym niewielkim pojazdem, który sprawdziłby się jednak na niektórych trasach naszej obornickiej komunikacji. Liczymy na to, iż przewoźnik rozważy wprowadzenie tego typu pojazdów na stałe."

Z kolei Daniel Maciejak, dyrektor rynku regionalnego Arriva dodał: -"Cieszymy się, że mamy możliwość testowania autobusu, który powstał w trosce o czystość powietrza i redukcję hałasu z otoczenia. Będziemy monitorować jego paramenty by zweryfikować możliwości i ocenić perspektywę eksploatacji tego typu pojazdów w przyszłości. Jako nowemu przewoźnikowi w Gminie Oborniki, zależy nam na tym by pokazywać nowe rozwiązania i współpracować z Gminą na rzecz rozwoju transportu. Mamy nadzieje, że autobus spełni przede wszystkim oczekiwania i spotka się z pozytywnym odbiorem mieszkańców Gminy."

Elektryk z Polski

Model E-Bus wyprodukowany przez Rafako ma 8,5m długości i umożliwia podróż 65 pasażerom, w tym 23 na miejscach siedzących. Wyposażony jest w liczne udogodnienia takie jak klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, system monitoringu i informacji pasażerskiej oraz ładowarki USB czy Wi-Fi. Autobus dostosowany jest ponadto do potrzeb osób niepełnosprawnych, dzięki zastosowaniu niskiej podłogi na całej długości pojazdu oraz funkcji przyklęku.

Jest to pierwszy, polski, zeroemisyjny autobus, który posiada baterie umiejscowione w podwoziu, co w połączeniu z synchronicznym wielofazowym silnikiem z magnesami trwałymi, daje gwarancje wysokiej sprawności. Nowatorska, lekka konstrukcja została zaprojektowana bezpośrednio pod napęd elektryczny, a nie zaadoptowana z autobusu zasilanego konwencjonalnie. Baterie trakcyjne będące na wyposażeniu autobusu dają możliwość przejechania do 140 km.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
elektrobus
Rafako
Arriva
Oborniki

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....