TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Arriva ponownie w sieci ZTM Warszawa. Od jutra!
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.07.2020 16:00:21
Arriva wraca jutro na warszawskie linie ; fot. Arriva

Decyzją Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, autobusy Arriva wracają na warszawskie ulice z dniem 18 lipca br.

Wdrożone działania oraz plan długoterminowy, gwarantujący maksymalizacje poziomu bezpieczeństwa przewozów, został zaaprobowany przez organizatora. Arriva pozytywnie przeszła również audyt procesów i procedur, przeprowadzony w ostatnich dniach przez przedstawicieli Zarządu Transportu Miejskiego. Tym samym spółka, potwierdziła bezpieczeństwo swoich usług i gotowość do realizacji zadań przewozowych.

Bez testu nie ma jazdy

Zgodnie z zapowiedzią, że żaden kierowca Arriva w Warszawie nie wsiądzie ponownie za kierownicę autobusu bez poddania się testowi na narkotyki, we współpracy z renomowaną siecią laboratoriów, przewoźnik przeprowadził badanie kilkuset kierowców w Warszawie.

Do 14 lipca br. przebadano 457 kierowców z 564 kierowców, pozostali pracownicy będą testowani sukcesywnie po powrocie do pracy z urlopów. Wszystkie dotychczas przeprowadzone testy miały wynik negatywny.

-"Dziękujemy naszym pracownikom za pełną współpracę i przystąpienie do testów, które były nie tylko podstawowym warunkiem przywrócenia naszej działalności, ale również potwierdzeniem profesjonalizmu i odpowiedzialności naszej załogi – podkreślił Piotr Halupczok, Prezes Grupy Arriva w Polsce - Każdego dnia będziemy dokładać najwyższych starań by odbudowywać zaufanie władz, organizatora transportu, a przede wszystkim naszych pasażerów.

Dodatkowy trening

W ramach szerokiego planu wzmocnienia bezpieczeństwa, w spółce przeprowadzone zostały dodatkowe szkolenia dla pracowników baz w szczególności dyspozytorów i instruktorów nadzoru ruchu, które pozwolą na lepsze wykrywanie oznak potencjalnego spożycia substancji psychoaktywnych przez pracowników. Zaplanowana jest ponadto szeroka kampania edukacyjna w tym obszarze. Weryfikacji uległy procedury wewnętrzne spółki w obszarze dodatkowych mechanizmów kontrolnych w trakcie świadczenia pracy kierowcy.

W ramach regularnej działalności przewozowej, Arriva deklaruje przeprowadzanie stałych, wyrywkowych kontroli na obecność narkotyków u pracowników, w każdym momencie świadczenia przez nich pracy.

Zmiany prawne

Kwestią fundamentalną dla systemowego rozwiązania problemu, pozostaje jednak pilne wdrożenie zmian w obowiązującym prawie, które pozwolą na prewencyjne kontrole

pracowników pod kątem obecności narkotyków oraz umożliwią pracodawcy dostęp do informacji o pracowniku, jeśli mają one wpływ na bezpieczeństwo wykonywanej pracy np. do rejestru wykroczeń.

Arriva, wpisując się w głos całej branży transportowej, skierowała także pismo do Ministerstwa Infrastruktury i będzie kontynuować działania na rzecz wprowadzenia systemowych regulacji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
Arriva
ZTM Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....