TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Arriva odpowiada ZTM: Nie było żadnej zmowy
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.07.2018 09:00:07
Arriva odpowiada ZTM: Nie było żadnej zmowy

Po wykluczeniu przez ZTM Warszawa oferty koncernu w przetargu na obsługę liniową 50. autobusami przegubowymi, Arriva zapowiada odwołanie się od tej decyzji.

-"Informujemy, że nie zgadzamy się z przedstawionymi zarzutami i będziemy się odwoływać od decyzji Organizatora do Krajowej Izby Odwoławczej - mówi Joanna Parzniewska, rzecznik prasowy Arrivy w Polsce. - Jesteśmy przekonani, że na drodze merytorycznej argumentacji wyjaśnimy wszelkie wątpliwości organizatora w obszarach technicznych oraz organizacyjnych. Prawidłowość i rzetelność dokumentów przetargowych w tym procesie została już raz potwierdzona przez Krajową Izbę Odwoławczą, która oddaliła zarzuty w tym samym obszarze. Jednocześnie z całą stanowczością zaprzeczamy jakoby miała miejsce jakakolwiek zmowa przetargowa. Arriva, jako międzynarodowa firma, działa na podstawie rygorystycznych procedur wewnętrznych i spełnia wszelkie kryteria staranności i dbałości o procesy przetargowe. Twierdzenie, że spółka podjęła działania niezgodnie z prawem, stoi w absolutnej sprzeczności ze standardami działania Arriva w Polsce i w Europie i budzi nasz największy sprzeciw."

Trzynastego piątek

Przypomnijmy, że warszawski przetarg ogłoszono pod koniec stycznia br. Chodzi o ośmioletnią obsługę komunikacyjną 50 autobusami przegubowymi. Kiedy w zasadzie spodziewaliśmy się już jego ostatecznego rozstrzygnięcia, 13 lipca nastąpił sensacyjny zwrot akcji. ZTM Warszawa poinformował o wykluczeniu dotychczasowego zwycięzcy z postępowania. Dopatrzyli się w jego działaniach czynu nieuczciwej konkurencji oraz błędnego obliczenia ceny. Zarzuty urzędników ZTM Warszawa wobec przewoźnika są bardzo mocne i przedstawiliśmy je w InfoBusie TUTAJ

W wyniku tych wydarzeń w grze pozostało dwóch oferentów. Wstępna punktacja wskazuje na tańszego, czyli na firmę Michalczewski z Radomia. Czekamy teraz na kolejną decyzję ZTM Warszawa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
ZTM Warszawa
Arriva
Michalczewski
Mobilis
PKS Grodzisk Mazowiecki
  • Mikołaj Michalski – 18.07.2018

    "Jaki będzie dalszy ciąg tej historii? Warszawa wybierze ITS Michalczewski?" Możliwe że tak, ale również możliwe że to KIO wybierze dla Warszawy Arrivę.

  • Robert Spychala – 18.07.2018

    Mi się zdaje że będzie mimo wszystko Arriva . Podobna sytuacja była z Pks grodzisk mazowiecki vs Michalczewski. Mimo braku bazy i najniższej ceny KIO wskazało Pks Grodzisk.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....