TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

ARP i PGE razem na rzecz autobusów elektrycznych
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.10.2019 13:00:38
ARP i PGE razem na rzecz autobusów elektrycznych

Agencja Rozwoju Przemysłu coraz głębiej wchodzi w autobusową branżę. Po konsorcjum z Rafako w programie e-Bus, teraz mamy umowę z PGE, czyli dostawcą energii. Zaczyna to poważnie wyglądać.

3 października Grupa PGE, za pośrednictwem funduszu FIZAN Eko-Inwestycje, wspólnie z Agencją Rozwoju Przemysłu zainicjowała projekt, w ramach którego pozyskiwane będą kontrakty na dostawę, dzierżawę lub długoterminowy wynajem autobusów elektrycznych - podały spółki w komunikatach prasowych.

Partnerzy planują wspólnie koordynować proces produkcyjny realizowany przez polskie firmy z branży, m.in. Autosan.

Dodatkowo - jak informuje ARP - rozpoczęta współpraca to ważny krok w stronę wymiany taboru jednostek samorządu terytorialnego przeznaczonych m.in. do transportu uczniów do szkół.

Perspektywiczny sektor

- Jednym z założeń Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jest rozwój elektromobilności. Specyfikę tego obszaru znamy między innymi z dużych inwestycji, realizowanych w naszym parku przemysłowym EURO-PARK KOBIERZYCE, gdzie działa największa w Europie fabryka baterii do samochodów elektrycznych. Zdajemy sobie sprawę, że przewag konkurencyjnych w tej dziedzinie nie zdobędziemy wyłącznie przez tworzenie warunków dla inwestorów z branży. Między innymi dlatego w ostatnim czasie powołaliśmy konsorcjum, które pozwoli pozyskać środki w ramach konkursu NCBiR "Bezemisyjny Transport Publiczny"  – to połączenie kompetencji i doświadczenia w finansowaniu innowacji może przynieść dobre wyniki. Podpisanie dzisiaj porozumienie to kolejny krok, który pozwoli nam nie tylko wejść w strategiczny obszar transportu publicznego, ale również zapewni bezpieczny i ekologiczny transport do szkoły. Konsekwentnie budujemy polski potencjał produkcyjny w elektromobilnosci  - powiedział Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

- Grupa PGE konsekwentnie inwestuje w niskoemisyjny transport, kompleksowo rozwijając obszar elektromobilności.  To przede wszystkim infrastruktura ładowania, czyli już prawie 60 punktów PGE w kilkunastu miastach w całym kraju, zasilanych od września wyłącznie z odnawialnych źródeł energii, a także e-carsharing, m.in. w Siedlcach. Teraz, poprzez inwestycje naszego funduszu, możemy wejść w nowy, perspektywiczny obszar biznesu, jakim jest elektryczny transport publiczny. Jestem przekonany, że zainicjowana dzisiaj współpraca z ARP przyniesie wymierne korzyści wszystkim ze stron, a ponadto przyczyni się do poprawy jakości powietrza w Polsce – mówi Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Strony planują współpracę o charakterze strategicznym oraz wspólne zaangażowanie finansowe.

Wieloletnie doświadczenie w realizacji przedsięwzięć przemysłowych o dużym stopniu złożoności i innowacyjności (ARP) oraz skomplikowanych przedsięwzięć inwestycyjnych (TFI Energia, zarządzający FIZAN Eko-inwestycje) pozwolą na sprawne przeprowadzenie procesu oraz osiągnięcie założonych celów.

Nowy Fundusz

FIZAN Eko-inwestycje jest nowo utworzonym funduszem grupy PGE ukierunkowanym na realizacje projektów z zakresu m.in. elektromobilności, OZE, efektywności energetycznej oraz ograniczenia emisyjności energetyki, poprawy jej sprawności, niezawodności i elastyczności wytwarzania.

Jak podano w komunikacie, koncepcja ulokowania w FIZAN Eko-inwestycje środków pieniężnych w docelowej kwocie 1,5 mld zł jest istotnym krokiem grupy w kierunku dalszej dywersyfikacji działalności z nastawieniem na cele proekologiczne.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
elektrobus
ARP
PGE

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....