TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

ARP bliska przejęcia autobusów Rafako!
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 16.01.2020 19:00:09 2 komentarze
Agencja Rozwoju Przemysłu przejmie autobusy Rafako

Rafako przyznało ARP wyłączność w zakresie autobusowych negocjacji oraz przeprowadzenia transakcji do 30 czerwca 2020 roku.

16 stycznia Rafako zawarło z Agencją Rozwoju Przemysłu (ARP) porozumienie o współpracy, przedmiotem którego jest określenie zasad współpracy między stronami oraz rozpoczęcie rozmów w zakresie uzyskania przez ARP i spółkę biznes planu oraz wyceny.

-"Dokumenty te będą wykorzystane w ramach planowanej transakcji, polegającej na sprzedaży przez emitenta na rzecz ARP, po uprzednim wydzieleniu, zorganizowanej części przedsiębiorstwa (lub sprzedaży udziałów w kapitale zakładowym spółki celowej, tj. spółki pod firmą Rafako E-Bus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Raciborzu, do której zorganizowana część przedsiębiorstwa zostałaby wniesiona pod jakimkolwiek tytułem prawnym) w postaci utworzonego oddziału emitenta w Solcu Kujawskim, który będzie się zajmował produkcją oraz sprzedażą pojazdów o napędzie elektrycznym, jak również usługami projektowymi oraz pracami badawczo - rozwojowymi w tym zakresie" - napisano w komunikacie.

Sprzedaż wydzielona

Transakcja ma się odbyć poprzez sprzedaż wydzielonej zorganizowanej części przedsiębiorstwa lub sprzedaż udziałów w kapitale zakładowym spółki celowej, tj. spółki pod firmą Rafako E-Bus, do której zorganizowana część przedsiębiorstwa zostałaby wniesiona pod jakimkolwiek tytułem prawnym, wyjaśniono.

W połowie października Rafako zdecydowało o utworzenia oddziału w Solcu Kujawskim. Zarząd postanowił m.in.: wyodrębnić w strukturze organizacyjnej oddział, którego przedmiotem działalności będzie produkcja oraz sprzedaż pojazdów o napędzie elektrycznym, jak również świadczenie usług projektowych oraz prac badawczo-rozwojowych w tym zakresie.

Rafako jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 1,27 mld zł w 2018 r..(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rafako
ARP
  • Jurij – 16.01.2020

    To mi bardzo mocno przypomina wyprowadzenie z budżetu Państwa 20 lub 30 mln. PLN, wydane na Ursus. Czyżby powtórka z rozrwki ? I znów Solec Kujawski, kojarzony z niekończąca się historią kilkukrotnego bankructwa "Solbusa" :)

  • Aurelia – 16.01.2020

    ARP razem z Rafako chce być liderem elektromobilności. Niektórzy na taki tytuł pracowali 20 lat. Traktor też podbijał rynek elektromobilności z wielkimi planami i w szybkim tempie skończył między syndykiem, a komornikiem. W Solcu najlepiej wychodzi powstawanie feniksa z popiołów, oby tylko kolejny Feniks nie ugotował się we własnym kotle. Polecam zrównoważony rozwój: dopracować produkt, zdobyć kilka małych zamówień, wyprodukować, dostarczyć, potem podbijać rynek w zrównoważony sposób. Co nagle to po diable. W Zielonej Górze jak liczą do 47 to zatrzymują się przy 43, a w Częstochowie mają najbardziej ekologiczne 40 autobusów, które w ogóle nie zanieczyszczają powietrza, bo nie jeżdżą. Najlepiej jak Bociany: powoli, po cichu ale do przodu.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....