TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Antyterroryści odbili Jelcza T120 [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.04.2016 14:32:22 6 komentarzy
Antyterroryści odbili Jelcza T120

Policjanci uratowali 28 turystów z uprowadzonego autobusu. W trakcie szturmu padły strzały. Kilka osób, w tym dzieci, zostało rannych. Na miejscu pracowało siedem zespołów ratownictwa medycznego, których wspierało blisko 20 osób z Europejskiego Korpusu Medycznego.

Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń, które przeprowadzone zostały dzisiaj w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach. Zobaczcie na filmie, jak to się robi. Z Jelczem T120 w roli głównej.


Punktualnie o 9.00 dyżurny KWP w Katowicach otrzymał informację, że autobus przewożący turystów został uprowadzony. Ze wstępnych informacji wynikało, że w autobusie jest około 30 osób, w tym dzieci. Na miejsce skierowano policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Następnie antyterroryści przystąpili do odbicia turystów. Padły strzały. Kilka osób, w tym dzieci, doznało obrażeń w postaci ran postrzałowych oraz ran spowodowanych wybuchami. Po uwolnieniu turystów przystąpiono do udzielania pierwszej pomocy, w którą zaangażowane były zespoły ratowników z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego. W ćwiczeniach po raz pierwszy wykorzystano współdziałanie z Europejskim Korpusem Medycznym.

Organizatorem ćwiczeń była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach. Miały one na celu połączenie algorytmów używanych w cywilnym ratownictwie medycznym z procedurami ratownictwa taktycznego używanego przez mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji i wypracowanie wspólnych działań. Ponadto istotnym elementem przedsięwzięcia było przeprowadzenie szkolenia z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy dla wszystkich policjantów, biorących udział w ćwiczeniach oraz przeprowadzenie szkolenia dla pracowników Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach z zakresu postępowania z poszkodowanymi mundurowymi.

Ćwiczeniom przyglądali się między innymi Wiceminister Zdrowia Marek Tombarkiewicz, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, wraz ze swoim zastępcą insp. Romanem Rabsztynem, oraz Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Artur Borowicz.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Policja
zamach
 • fromex – 08.04.2016

  Tytuł pwinien brzmieć: "Antyterroryści pobili Jelcza T120" :)Odbili, co najwyżej "zakładników" i sponiewierali statystów.

 • dyr PKS – 08.04.2016

  Redakcja! Wstydu nie macie? To jest Jelcz PR110D w wersji Standard a nie T120! Na zabytek powinien być zachowany. Bo o ile jeszcze w wersji Lux sa zachowane w celach muzealnych np. w PKS Pszczyna to o wersji Standard niestety nie słyszałem.

 • Piotr110D – 09.04.2016

  Słusznie Pan zauważył - jest to model PR 110D Standard a nie T 120 :) Z tego, co wiem to w Polsce są zachowane 4 sztuki PR 110D: Jeden Standard ze Szczecina i 3 Luxy: Jeden z Pszczyny, drugi gdzieś ze śląska a następny z Mazowsza :)

 • Busiak – 09.04.2016

  A właśnie czy ktokolwiek w tym kraju sprawdza ewentualną wartość historyczną pojazdu zanim się go przeznaczy do "demolki"? pewnie kupili za 1000zł od jakiegoś PKSu i "ćwiczą". W przypadku rzeczywistej akcji mieliby za niskie drabinki, bo większość polskich autokarów turystycznych to przestarzałe ale jednak wysokopokładowce.

 • Dyr PKS – 10.04.2016

  Cieszę się, że jednak jakaś peera w wersji Standard zachowana została. Nasz pszczyński czeka na remont silnika. Ten autobus to oczko w głowie naszego Prezesa p. Piotra P. wiec jestem pewien że będzie długie lata naszą dumą :)

 • Damian – 10.04.2016

  Ależ o to chodzi aby pod pretekstem zniszczeń po przez ćwiczenia spisać autobus na straty i skasować go. Ps. Ciekawe czy Policja posiada na każdą okoliczność takie drabinki o takiej długości i takiej ilości, wszytko takie sztuczne.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....