TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Andrychów startuje z komunikacją. Dwa pierwsze dni za darmo
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.01.2018 16:05:14
Andrychów startuje z komunikacją. Dwa pierwsze dni za darmo

1 stycznia 2018 r. ruszyła andrychowska komunikacja miejska. Aby wszyscy mogli przekonać się do transportu zbiorowego, przez pierwsze dwa dni 14 zakupionych autobusów wozi pasażerów bezpłatnie.

Jak już informowaliśmy, nowe minibusy na podwoziach Iveco dostarczyła firma MMI i są to modele 72C Urby. Pojazdy wyposażono w systemy biletowe i informacji pasażerskiej, , które także pozwolą na lokalizację każdego autobusu ze stanowiska dyspozytorskiego, mieszczącego się w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Andrychowie. Całość projektu budowy nowego systemu komunikacji publicznej w Andrychowie ma się zamknąć w kwocie około 22 milionów złotych i potrwać do 2020 roku.

Jakie ceny?

Tak jak obiecano, przez pierwsze dwa dni mieszkańcy podróżują bezpłatnie. Od środy (3.01) bilet jednorazowy będzie kosztować 2,50 złotego, zaś ulgowy ma uwzględniać ulgi ustawowe. Bezpłatnie pojadą dzieci do lat 7, mieszkańcy gminy Andrychów, którzy ukończyli 65 lat życia i posiadają kartę seniora, uczniowie i studenci do 26 roku życia, inwalidzi I grupy z ogólnego stanu zdrowia, osoby całkowicie niezdolne do pracy oraz niezdolne do samodzielnej egzystencji, osoby zaliczone do znacznego stopnia niepełnosprawności oraz opiekunowie tych osób

Bilet miesięczny normalny na jedną linię kosztuje 80 złotych. Za przewóz bagażu nie będą pobierane opłaty. Za przejazd bez ważnego biletu gapowicz zapłaci 100 złotych, za przejazd bez dokumentu poświadczającego uprawnienia bezpłatnego przejazdu również 100 złotych, tak jak i za zanieczyszczanie przystanku albo autobusu. 300 złotych zapłacą osoby, które spowodują zatrzymanie lub zmianę trasy autobusu a 1000 złotych za zniszczenie lub uszkodzenie przystanku lub autobusu.

Przewoźnicy z Andrychowa i Świerklańca

W ramach przetargu wyłoniono dwóch przewoźników, którzy czternastoma gminnymi autobusami będą wozili mieszkańców na dziewięciu liniach, o czym pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ. Łącznie do komunikacyjnego przetargu oferty zgłosiły cztery firmy:

  1. Andrychowski Zakład Komunikacyjny Sp. z o. o. z Andrychowa

  2. Przewóz Osób Mechanika Pojazdowa – Leszek Janiso z Roczyn

  3. Lider Konsorcjum: PKS Południe sp. z o. o. ze Świerklańca

  4. MK TRANS - Karol Warchał z Andrychowa.

Ostatecznie przetarg wygrały dwie firmy:

  1. Konsorcjum: PKS Południe Sp. z o.o., Świerklaniec i LZ Apolinary Lazar, Marcin Lazar Sp. j., Zendek - w części I i III

  2. Warchał Karol "MK Trans", Andrychów w części II:

Co ciekawe, w przetargu przepadła oferta Andrychowskiego Zakładu Komunikacyjnego, spółki która powstała obok gminnego ZGK.

Zmiany w rozkładzie

Tuż przed startem andrychowskiej komunikacji wprowadzono kilka zmian - m.in. numerację linii (1-9), korekty w liniach osiedlowej i roczyńskiej oraz skorygowane czasy odjazdów na innych liniach to najważniejsze zmiany w opublikowanym niedawno rozkładzie jazdy.

- "Przeanalizowaliśmy sugestie i uwagi mieszkańców, nadsyłane po opublikowaniu roboczych rozkładów jazdy - mówi Szymon Wnęczak, kierownik wydziału Inwestycji i Drogownictwa UM w Andrychowie.

Urzędnicy zwracają się z prośbą do mieszkańców o zgłaszanie ewentualnych uwag lub sugestii dotyczących rozkładu jazdy do pracowników wydziału, tel. 33 842 99 61, 842 99 62 lub drogownictwo@andrychow.eu
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Andrychów
PKS Południe

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....