TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Akcja-akceptacja w Luboniu. TRANSLUB z kolejnymi Solarisami
INFOBUS.PL - Opublikowano: 31.05.2019 17:00:18
fot. Marcin Nader, poznanskie-autobusy.pl

W Luboniu pojawią się kolejne Solarisy. TRANSLUB zaakceptował dziś, 31 maja ofertę producenta z Bolechowa. Dodajmy, że bardzo dobrą ofertę pod jego wymagania. Flota lubońskich nU12 zatem się powiększy.

Przypomnijmy, że TRANSLUB celował we w pełni niskopodłogowe konstrukcje z nadwoziami o długości 11,8 – 12,2 m, szerokości min. 2,5 m i wysokości do 3,4 m. Każdy z czterech autobusów ma umożliwiać podróż przynajmniej 90 pasażerom, w tym nie mniej niż 28 na miejscach siedzących. Przynajmniej cztery fotele muszą być dostępne z niskiej podłogi. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2, każde o prześwicie min. 1200 mm.

Autobusy będą napędzane silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. Jednostki (najlepiej w zabudowie wieżowej) o pojemności skokowej przynajmniej 6,7 l mają być nie słabsze niż 180 kW i osiągać przynajmniej 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Będą one zblokowane z automatycznymi, przynajmniej czterobiegowymi skrzyniami biegów. Przekładnie mają posiadać program obniżający zużycie paliwa na postoju. Szczegółowo wymagania przewoźnika opisaliśmy tutaj.

Wszystkie autobusy mają trafić do TRANSLUB-u w ciągu maksymalnie 390 dni od podpisania umowy. Czasu jest więc sporo, ale jak ktoś chce się wykazać to dodatkowe punkty można zdobyć za przyspieszenie przekazania dwóch pierwszych autobusów do 360 dni.

Akcja-akceptacja
Półtora miesiąca temu, 17 kwietnia minął termin składania ofert. Spółka z Lubonia przygotowała na zakupy 5 166 000 PLN brutto. A to dało wycenę 1 050 000 PLN netto za jedną "dwunastkę". To całkiem sporo jak na tak postawione wymagania. Ale z drugiej strony to dobrze, bo jedyna otwarta wtedy oferta zmieściła się w tych szacunkach ze sporą nawiązką.

Przedstawił ją Solaris. Propozycja producenta "jamników"? 4 599 708 PLN brutto. Bardzo przyzwoicie, a jeszcze lepiej wyglądała cena za jednego Nowego Urbino 12. To 934 900 PLN netto. Do tego w pakiecie m.in. 37 miesięcy gwarancji całopojazdowej oraz 145 miesięcy na trwałość konstrukcji i poszyć. Dodatkowo dostawę dwóch "jamników" zaoferowano o miesiąc szybciej niż chciał TRANSLUB.

W tej sytuacji rozstrzygnięcie było formalnością, choć trochę musieliśmy na niej poczekać. Dziś już oficjalnie znamy werdykt lubońskiego przewoźnika. A to oznacza, że między Luboniem a Poznaniem będą jeździły kolejne Solarisy. Łącznie spółka będzie miała dziewięć autobusów z rodziny Nowego Urbino 12. Przypomnijmy, że w tym roku TRANSLUB otrzymał już pięć nU12, w tym trzy z napędem hybrydowym. Wszystkie w naprawdę przyzwoitych cenach.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
TRANSLUB Luboń
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....