TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

7 autobusów dla PKS Nysa. Wybór SOR-a kończy historię?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 05.08.2019 15:00:21
fot. Adam Ciepluch

Wygląda na to, że wreszcie uda się zamknąć kwestię zakupu siedmiu autobusów klasy MAXI dla PKS Nysa. SOR doskonale wyczuł, że budżet więc nic dziwnego, że dziś, 5 sierpnia Starostwo Powiatowe, które sfinansuje zakup przystało na ofertę czeskiego producenta. Czy to już happy end?

Siedem niskowejściowych autobusów dla PKS Nysa to historia trwająca już rok. Początkowo wydawało się, że w końcu pojazdy dostarczy SOR. Czeski producent stracił jednak to zlecenie. Pisaliśmy o tym tutaj. Czwarty przetarg na zakup autobusów ogłoszono w marcu. Jednak zakończył się on niepowodzeniem.

Oprócz "lokalnego" duetu w postaci ABP Bus&Coach i SOR-a, który można powiedzieć jest charakterystyczny dla przetargów na tego typu autobusy udział postanowił wziąć także Solaris. Producent z Bolechowa- co było największą sensacją tego postępowania- pierwszy raz w Polsce zdecydował się zaoferować Nowe Urbino 12LE. Ceny autobusów były jednak dla powiatu nie do zaakceptowania, choć ciężko nie było odnieść wrażenia, że budżet został skalkulowany dawno temu albo przy błędnych założeniach.

Reset. Czy ostateczny?
22 maja urzędnicy ogłosili więc nowy, już piąty przetarg na zakup siedmiu lokalnych "dwunastek". Wyglądało na to, że nic się nie zmieniło. Siedem autobusów z napędem konwencjonalnym (silniki diesla Euro 6) będzie wyposażonych w elektroniczne systemy informacji pasażerskiej, system sprzedaży biletów i monitoring wizyjny.

Każdy ma umożliwiać podróż min. 47 pasażerom, w tym na miejscach siedzących min. 37 osobom. Autobusy będą umożliwiały przewóz osób niepełnosprawnych, gdyż będą wyposażone w miejsce na wózek. Powiat dalej interesują wyłącznie konstrukcje niskowejściowe z nadwoziami nie dłuższymi niż 13,5 m.

Autobusy mają trafić do Nysy w maksymalnie do 30 września 2020 r. Dalej będą one objęte długą, bo pięcioletnią gwarancją całopojazdową.

"Strzał na złotówkę"
2 lipca minął termin składania ofert. Starostwo Powiatowe nie zmieniło budżetu. Było to dalej 6 457 500 PLN brutto. A to oznacza, że koszt pozyskania jednego pojazdu tego typu pozostał na poziomie 750 000 PLN netto.

Jedyny oferent w nyskim przetargu wyczuł, że to się nie zmieni i przygotował ofertę idealną pod tą okoliczność. To oczywiście czeski SOR. I tym razem producent zaoferował powiatowi autobusy CN12. Siódemka tych pojazdów w standardzie interesującym urzędników została wyceniona na 6 457 491,39 PLN brutto. A to dało cenę jednostkową w wysokości 749 999 PLN netto. Można żartobliwie powiedzieć, że tak wyglądają "strzały na złotówkę".

Rozstrzygnięcie było więc kwestią czasu. Formalności potrwały miesiąc. I dziś powiat ostatecznie przystał na propozycję SOR-a. Pozostaje więc czekać na umowę. I mieć nadzieję, że będzie to koniec tej niekończącej się historii.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Nysa
powiat
PKS Nysa
SOR

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....