TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

55 MAN-ów dla Gdyni. A21 na start
INFOBUS.PL - Opublikowano: 24.10.2019 16:00:46 1 komentarz
fot. Mirek Nader, poznanskie-autobusy.pl

Gdynia ma 55 nowych autobusów MAN. Nasz przegląd największej od wielu lat dostawy nowych pojazdów do pomorskiego miasta zaczynamy od krótszych. A zatem A21 na start.

MAN przekazał Gdyni łącznie 23 "dwunastki". I koszt zakupu wyniósł 26 337 990 PLN brutto. Daje to cenę za jeden autobus w wysokości 931 000 PLN netto. W pakiecie jest trzyletnia gwarancja całopojazdowa.

Środek
Każdy z najnowszych gdyńskich Lion'sów City A21 zabiera na pokład 88 pasażerów. 29 osób może liczyć na przejażdżkę na fotelach Kiel Ideo. Wobec faktu, że miasto oczekiwało "dwunastek" z dużą platformą dla wózków i pasażerów stojących mam jedynie sześć siedzeń dostępnych z niskiej podłogi. Wejście na pokład jest możliwe dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2. MAN zastosował drzwi firmy BODE w nieco odświeżonej na życzenie producenta wersji.

A21, więc oczywiście serce leży. Każdy MAN posiada silnik typu D2066LUH63, który spełnia normę Euro 6. Silnik o pojemności nieco ponad 10,5 l ma 206 kW mocy i osiąga 1200 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka napędowa została zblokowana ze skrzynią biegów ZF 6AP1400 Ecolife.

Wyposażenie
Przestrzeń pasażerska jest klimatyzowana za pomocą agregatu Spheros Revo. Naturalną wentylację zapewnia sześć uchylnych okien oraz dwa sterowane elektrycznie szyberdachy. Autobusy wyposażono w monitoring oraz gniazda z portami USB.

Przechodzimy do SIP-u. MAN zastosował urządzenia bydgoskiego SiMS-a. Zamontowano trzy zewnętrzne tablice diodowe (przednia 200 x 24 pkt, bok i tył 160 x 24 pkt). W środku znajdujemy dwie tablice LCD. Za kabiną kierowcy mamy monitor 23". Po prawej stronie przed drugimi drzwiami mamy wyświetlacz LCD 38", czyli nic innego jak "e-korale", które na dobre stają się gdyńskim standardem. Nie mogło oczywiście zabraknąć głosowych zapowiedzi przystanków i GPS. Całością steruje autokomputer SIL z dotykowym interfejsem.

Podsumowując...
Autobusy rozdzielono pomiędzy PKM i PKA. Pierwsza ze spółek otrzymała 14 autobusów, natomiast pozostałe dziewięć "dwunastek" przypisano do drugiej. Można więc powiedzieć, że historia zatoczyła koło, ale z inną marką i stylu godnym naszych czasów. W końcu to Gdynia.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Gdynia
UM
PKM Gdynia
PKA Gdynia
MAN
  • kasper1 – 24.10.2019

    Według pewnych źródeł wóz #5099 - ostatni Jelczedes vel Jelcz M122MB zostanie wozem zabytkowym. A co do Neoplana przegubowego - szanse niewielkie

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....