TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

530 elektrobusów dla Hamburga. Od Solarisa, Mercedesa i MAN
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.08.2020 11:00:04
530 elektrobusów dla Hamburga. M.in. od Solarisa i Mercedesa; fot. HOCHBAHN

18 sierpnia operator transportu publicznego w Hamburgu - firma Hamburger Hochbahn - ogłosiła listę potencjalnych dostawców 530 autobusów elektrycznych w latach 2021-2025.

Są na niej trzy marki: MAN, Mercedes-Benz i Solaris, które zaoferowały modele dwunasto- i osiemnastometrowe swoich elektrycznych pojazdów. To jak najlepsze informacji dla Polski, gdyż ok 2/3 zakontraktowanych pojazdów powstanie w fabrykach w naszym kraju.

Pojazdy będą zamawiane w transzach w ciągu najbliższych 5 lat. Do 2025 roku flota hamburskiego przewoźnika ma zostać powiększona łącznie o 530 autobusów elektrycznych.

Trzech zwycięzców

-"Bycie w trójce kluczowych dostawców łącznie 530 autobusów elektrycznych dla klienta z Hamburga, to ogromnie nobilitujące dla naszych dokonań w obszarze elektromobilności, wydarzenie. Jest to formuła umowy ramowej, z której zamawiający może skorzystać w różnym zakresie. Mam jednak nadzieję, że firma Solaris będzie dostarczać w najbliższych czterech latach zarówno modele dwunastometrowe, jak i przegubowe i tym samym utrzymamy pozycję lidera rynku autobusów elektrycznych w Europie" – powiedział Petros Spinaris, wiceprezes Solarisa.

W ramach ofert dostarczonych do Hamburger Hochbahn, Solaris zaoferował dwa modele: Solarisa Urbino 12 electric (13 takich pojazdów niemiecki przewoźnik już posiada w swojej flocie) oraz Solarisa Urbino 18 electric. Oba pojazdy w konfiguracji dla operatora z Hamburga będą posiadać baterie o dużej pojemności Solaris High Energy+, silniki zintegrowane z osią napędową oraz ładowanie przez złącze plug-in. Dodatkowo pojazdy będą posiadać tzw. funkcję prekondycjonowania termicznego podczas ładowania baterii. Z rozwiązań podnoszących dodatkowo bezpieczeństwo kierującego i pasażerów warto wymienić system tzw. asystenta martwej strefy informującego kierowcę o pieszych oraz rowerzystach znajdujących się w pobliżu pojazdu.

Marka Solaris we flocie Hamburger Hochbahn to żadna nowość. Między innymi w roku 2014 Solaris dostarczył tutaj dwa autobusy elektryczne z wodorowym ogniwem paliwowym. Z kolei w latach 2016-2019 polski producent przekazał Hambuger Hochbahn kolejnych 13 autobusów bateryjnych.

Zdaniem Mercedesa

Dzisiaj spółka Hamburger Hochbahn AG podpisała także umowę ramową z Daimler Buses - na dostawę w pełni elektrycznego Mercedes-Benz eCitaro oraz nowego przegubowego autobusu eCitaro G. Dokładna liczba i ich dystrybucja zostanie określona w trakcie trwania umowy.

-"Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowej umowy z Hamburger Hochbahn AG. Potwierdza ona wysoką praktyczną przydatność eCitaro, ponieważ Hamburg od prawie dwóch lat z powodzeniem wykorzystuje autobus do regularnych przewozów. Cieszymy się, że nasz w pełni elektryczny układ miejski autobusu, możemy przyczynić się do uczynienia lokalnego transportu publicznego lokalnie bezemisyjnym przy niskim poziomie hałasu, co z kolei przyczyni się do poprawy jakości życia w miastach " - skomentował hamburski kontrakt Till Oberwörder, szef Daimler Buses.

Przypomnijmy, że w taborze Hamburger Hochbahn AG jeździ już 20 szt. eCitaro , a dodatkowo firma zamówiła kolejnych 25 szt. tego typu autobusów na bieżący rok.

Niemiecki e-lider

Hamburger Hochhbahn to jeden z największych w Niemczech przewoźników transportu publicznego.

-"Wraz z tym zamówieniem kładziemy kamień węgielny pod pełną transformację naszej floty na napędy przyjazne dla klimatu. Po raz pierwszy w Niemczech w przetargu zastosowaliśmy również kryteria zrównoważonego rozwoju. Oprócz odpowiedzialności lokalnej chcemy przyjąć na siebie odpowiedzialność globalną. To ważny krok na drodze do prawdziwej zielonej mobilności i bycia firmą neutralną dla klimatu" – powiedział Henrik Falk, Prezes Zarządu Hamburger Hochbahn.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
elektrobus
Solaris
Mercedes
MAN
Niemcy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....