TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

500. autobus Solarisa dla Norwegii. W Oslo
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.09.2019 17:00:19
500. Solaris dostarczony do Norwegii. Dla Oslo

Solaris Bus & Coach S.A. rozpocznie wkrótce kolejne dostawy autobusów do Oslo. Zgodnie z umową podpisaną z jednym z największych norweskich przewoźników, firmą Unibuss AS, na skandynawskie drogi wyjedzie niebawem 15 nowych autobusów miejskich Urbino 12 oraz 6 przegubowych Solarisów Urbino 18. Wśród nich będzie 500. Solaris dostarczony do Norwegii.

Wszystkie zamówione przez Unibuss AS pojazdy napędzane będą ekologicznymi silnikami spełniającymi najbardziej rygorystyczne normy emisji spalin Euro 6. Aby jeszcze bardziej zminimalizować ich oddziaływanie na środowisko, zostały one przystosowane do pracy na biopaliwie HVO (hydrorafinowany olej roślinny). Silniki, w przypadku modelu Urbino 12 będą miały moc 224 kW, z kolei autobusy przegubowe wyposażono w jednostki napędowe o mocy 270 kW. Układ napędowy uzupełni automatyczna skrzynia biegów zapewniająca wysoki komfort jazdy i oszczędność paliwa.

Na zdjęciu (od lewej): Javier Calleja (Prezes Zarządu, Solaris), Knut Gunnar Dissen (Dyrektor Techniczny, Unibuss AS) oraz Sverre Skaar (Dyrektor Zarządzający, Solaris Norge AS).

Skandynawski standard

Przeznaczone do Norwegii autobusy Solaris Urbino charakteryzują się bogatym wyposażeniem z zakresu komfortu oraz bezpieczeństwa podróżnych. Wśród wielu jego elementów znajduje się m.in. całopojazdowy układ klimatyzacji, energooszczędne oświetlenie całego pojazdu w technologii LED oraz wygodne siedzenia dla pasażerów wyposażone w ładowarki USB umożliwiające ładowanie urządzeń mobilnych. Polski producent zamontował w pojazdach także system informacji pasażerskiej z głosową zapowiedzią przystanków, system liczenia pasażerów, jak i monitoring wizyjny.

- Jestem bardzo szczęśliwy mogąc zaprezentować kolejne autobusy naszej marki w stolicy Norwegii. Obecna dostawa jest szczególnie istotna, gdyż dzięki niej w Skandynawii nastąpi długo oczekiwany debiut najnowszej wersji przegubowego autobusu miejskiego, – powiedział Sverre Skaar, Dyrektor Zarządzający spółki Solaris Norge AS, która odpowiedzialna będzie za obsługę posprzedażową pojazdów w siedzibie mieszczącej się w Rosenholm na przedmieściach Oslo.

Idzie zima

Zamówione przez Unibuss autobusy zostaną także wyposażone przez producenta w specjalny skandynawski pakiet izolacji termicznej, który poprawia komfort termiczny pasażerów oraz zmniejsza zużycie paliwa w surowych skandynawskich warunkach atmosferycznych. W jego skład wchodzą takie dodatki jak m.in. dodatkowa izolacja ścian bocznych i sufitu oraz podwozia w okolicy nadkoli, podwójne szyby boczne, a także maty grzewcze zamontowane w podłodze w obszarze drzwi wejściowych. Pojazdy będą ponadto przystosowane do zastosowania łańcuchów śniegowych.

Firma Solaris Bus & Coach S.A. na rynku norweskim obecna jest od 2006 roku. Po realizacji zamówienia od firmy Unibuss, będącej największym odbiorcą polskiego producenta na tamtejszym rynku, liczba pojazdów z Bolechowa w kraju fiordów przekroczy 500. Wśród nich znaleźć można pojazdy o długościach od 8,9 m do 18,75 m, napędzane ekologicznymi silnikami diesla, jak również niskoemisyjne pojazdy z napędem hybrydowym oraz CNG. W Norwegii eksploatowanych jest również 14 autobusów elektrycznych marki Solaris.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Solaris
Norwegia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....