TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

5 marca szczegóły autobusowego planu PIS
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 27.02.2019 10:00:01 2 komentarze
5 marca szczegóły autobusowego planu PIS

26 lutego odbyło się spotkanie koordynacyjnym ws. pięciu nowych propozycji programowych, w tym przywrócenia zredukowanych połączeń autobusowych.

We wtorkowym spotkaniu udział wziął premier Mateusz Morawiecki, a także m.in. wicepremier Beata Szydło, szefowa resortu finansów Teresa Czerwińska, szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk, szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Autobusowy plan

Przypomnijmy - podczas sobotniej (23 lutego) konwencji Prawa i Sprawiedliwości prezes tej partii Jarosław Kaczyński zapowiedział od 1 lipca wypłatę 500 zł na pierwsze dziecko i od maja br. wypłatę "trzynastki" dla emerytów w wysokości najniższej emerytury – 1100 zł. Ponadto PiS chce znieść podatek PIT dla pracowników do 26. roku życia i co najmniej dwukrotnie podnieść kwotę uzyskania przychodów, a także przywrócić zredukowane wcześniej połączenia autobusowe, co dotyczyć ma przede wszystkim mniejszych miast i wsi. Program ten ma kosztować łącznie 30-40 mld zł.

Drogowa mapa

Po wtorkowym spotkaniu zapoznawczym, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska powiedziała, że 5 marca rząd przedstawi "mapę drogową" dotyczącą wprowadzania projektów zapowiedzianych podczas sobotniej konwencji i wtedy też zostaną zaprezentowane szczegółowe rozwiązania. Dodała, że "piątka PiS'" zostanie zrealizowana do końca lata.

-"Praktycznie na ukończeniu jest projekt, który mówi o odbudowie połączeń autobusowych. Już w najbliższych dniach projekt ten zostanie skierowany do wykazu prac legislacyjnych rządu" - zapowiedziała Kopcińska, która uczestniczyła we wtorkowym spotkaniu.

Skąd kasa?

-"Dzięki dobrej kondycji finansowej naszego państwa, dobrej gospodarce, zwiększonym wpływom z VAT mogliśmy dotrzymać słowa danego społeczeństwu. Tak stanie się i w tym wypadku, i już 5 marca przedstawimy +mapę drogową+, czyli dokładne terminy, kiedy konkretny projekt będzie w wykazie prac legislacyjnych, kiedy będziemy się zajmowali w KPRM, na posiedzeniu Rady Ministrów poszczególnymi ustawami, jak również to, kiedy zostaną one poddane konsultacjom i pracom parlamentarnym" - powiedział rzeczniczka rządu.

Kopcińska zapewniła, że koszty nowych propozycji PiS zostały "bardzo dokładnie policzone" i wystarczy na nie środków w budżecie państwa.

-"Pragnę zapewnić, że (...) rząd premiera Mateusza Morawieckiego zrealizuje cała piątkę do końca lata" - powtórzyła rzeczniczka rządu. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ustawa
PKS
ptz
MI
  • Klakier – 27.02.2019

    Oto jak PIS "pomógł ratować" PKS Krosno: https://natemat.pl/265019,pis-chce-reaktywowac-pks-ale-w-pks-krosno-nie-pomogl-oszukali-nas

  • tantus – 28.02.2019

    Rządzą już ponad 3 lata i nawet palcem nie kiwnęli, żeby odbudować komunikację lokalną i regionalną. Wręcz, na życzenie lobby busiarskiego, wstrzymywali prace nad ustawą o PTZ. I nagle, w roku wyborczym, im się przypomniało. Ja cię nie mogę...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....