TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

4286 autobusów Iveco z Vysokiego Myta w 2018 r.
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.01.2019 11:30:50
4286 autobusów Iveco z Vysokiego Myta w 2018 r.

W 2018 r. bramy zakładu Iveco w Czechach opuściła rekordowa liczba autobusów. Dla porównania - w Polsce zeszłoroczna produkcja wszystkich autobusowych fabryk wyniesie ok. 4,5 tysiąca pojazdów.

Przypomnijmy, że w 2017 r. fabrykę Iveco Czech w Vysokim Mycie opuściło 4 104 autobusów (głównie z serii Crossway), czyli o 5,6% więcej niż rok wcześniej. Teraz - za rok 2018 r. - mamy wynik na poziomie 4286 autobusów, co oznacza wzrost o 182 pojazdy (+4,4%) w porównaniu z 2017 r. Tradycyjnie ponad 90 procent autobusowej produkcji zostało sprzedane za granicą - głównie do Francji, a następnie do Niemiec, Kazachstanu i Włoch.

Więcej autobusów - wyższe zarobki

Firma Iveco Czech Republic planuje jeszcze zwiększyć produkcję autobusów w Vysokim Mycie i dlatego stale zwiększa liczbę pracowników, inwestując w modernizację obszarów produkcyjnych, technologie i środowisko pracy. Rosną też wynagrodzenia. Pracownicy Iveco CR otrzymują wynagrodzenia znacznie powyżej średniej w Republice Czeskiej. Od kwietnia ich zarobki wzrosły średnio o 9%. Dalszy wzrost - średnio o 7,2% - nastąpi 1 marca 2019 r.

Do tego dochodzą premie. Na koniec roku, czyli w grudniu 2018 i w styczniu 2019 roku, zostały wypłacone motywacyjne wynagrodzenia na poziomie ok. 21.000 CZK dla indywidualnego pracownika.

Zgodnie w wynegocjowany, dwuletnim układem zbiorowym - w 2019 roku pracownicy czeskiej fabryki otrzymają też dodatkowe świadczenia pracownicze, jak: ekstra 5 dni urlopu, płatność za pierwsze trzy dni L4, zwiększenie uprawnień do pracy w godzinach popołudniowych i nocnych, program zdrowotny fitness, dodatkowo płatny dzień wolny dla kobiet, premie wynikające ze stażu pracy, płatność za narodziny dzieci, a także zniżki  na zakupy- np. na okulary dla wybranej grupy pracowników lub rabat pojazdy z Grupy Fiat.

Na dzień 31 grudnia 2018 r. czeska fabryka zatrudniała łącznie 3 781 pracowników. W ostatnim czasie najwyższy wzrost personelu (około 445 osób) odnotowano w zawodach robotniczych i takich pracowników firma cały czas najbardziej poszukuje - m.in. na stanowiska spawaczy, mechaników samochodowych, elektryków i lakierników.

Dziedzictwo Karosy

Zakład w Vysokie Myto jest największą fabryką Iveco Bus. Zakład kontynuuje tradycję produkcji autobusów w tym mieście od ponad 90 lat. Wcześniej - od 1948 r. - produkowano tutaj pojazdy użytkowe pod marką Karosa, aby pod koniec połowie lat czterdziestych skoncentrować się głównie na autobusach. To tutaj powstały legendarne konstrukcje, jak 706 RT oraz cała seria SM, SL, SD, 700 i 900. To dziedzictwo kontynuują dzisiaj pojazdy z serii Crossway, w których specjalizuje się Vysokie Myto. Do tej pory wyprodukowano ich ponad 30 000 szt., a dzisiaj ich najnowsza generacja obejmuje liczne podserie, jak Low Entry, Line, POP i PRO i to z różnymi napędami. Do tego dochodzi nowy Evadys.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fabryka
Iveco
Czechy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....