TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

40 lat minęło... czyli wielki jubileusz małego Daily
InfoBus.pl - Opublikowano: 31.07.2018 09:30:08
40 lat minęło... czyli wielki jubileusz małego Daily

Pierwsza generacja Daily wprowadzona na rynek w 1978 roku zrewolucjonizowała segment lekkich pojazdów użytkowych jako model oparty na podwoziu samochodu ciężarowego, z tylnym napędem i niezależnym przednim zawieszeniem, czyli układem zapewniającym wyjątkową wszechstronność, niezawodność i wydajność.

Ponad 3 miliony pojazdów Daily wyprodukowane na trzech kontynentach i jeżdżące po drogach w 110 krajach są dowodem popularności modeli z tej rodziny oraz ich niezwykłej zdolności adaptacji do specyficznych potrzeb klientów na całym świecie.

Obecna, trzecia generacja Daily to efekt 40 lat ciągłej ewolucji. Samochód pozostaje wierny tradycji, a jednocześnie przesuwa granice innowacyjności i odpowiada na zmieniające się wymagania klientów. Konstrukcja nośna ze specjalnymi stalowymi poprzecznymi wzmocnieniami o przekroju litery C to najlepsza platforma dla firm montujących zabudowy pojazdów na potrzeby różnych zadań transportowych. Daily może być między innymi autobusem, samochodem kempingowym, furgonem kurierskim, śmieciarką, wywrotką, dźwigiem samojezdnym, pojazdem służb komunalnych, pomocą drogową czy ambulansem. Model cieszy się uznaniem ze względu na wyjątkowe cechy, takie jak napęd na tylne koła lub 4x4.

Samochód jest też dostępny w najszerszej w branży gamie wersji o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 do 7,2 tony oraz kubaturze przestrzeni ładunkowej od 7,3 do 19,6 m3.

Rodzina Blue Power wyznacza kierunki zrównoważonego rozwoju, a wersje wyposażone w zaawansowane silniki wysokoprężne i alternatywne technologie napędu już teraz są gotowe do spełnienia przyszłych wymagań: Daily Euro 6 RDE 2020 Ready — pierwszy lekki samochód użytkowy spełniający wymagania normy emisji mierzonej w rzeczywistych warunkach drogowych, które zaczną obowiązywać w 2020 roku; Daily Hi-Matic Natural Power — pierwszy lekki samochód użytkowy napędzany CNG, wyposażony w 8-biegową przekładnię automatyczną; Daily Electric — bezemisyjna wersja modelu Daily. Samochody z rodziny Daily stanowią doskonałe rozwiązanie dla użytkowników realizujących dostawy w obszarach miejskich i podmiejskich, gdyż bez ograniczeń i przez całą dobę mogą poruszać się po ścisłym centrum, także w strefach, w których obowiązują najbardziej rygorystyczne normy emisji hałasu i zanieczyszczeń.

40 lat w skrócie

• 1978: pierwszy Daily — furgon o kubaturze 17 m3, z wnętrzem o wysokości 210 cm (pierwszy w branży), napędzany silnikiem Diesla o pojemności 2,5 litra.

• 1984: rodzina powiększa się o pierwszego Daily 4x4.

• 1985: TurboDaily — pierwszy lekki samochód użytkowy z turbodoładowanym silnikiem Diesla.

• 1992: pierwszy pojazd wyprodukowany w zakładach w Valladolid w Hiszpanii.

• 1996: poszerzenie oferty modelu Daily; dwie wersje silnikowe: turbodiesel 2,5 litra i nowy, mocniejszy silnik o pojemności 2,8 litra.

• 1998: ECODaily — pierwszy lekki samochód użytkowy z silnikiem zasilanym sprężonym gazem ziemnym (CNG).

• 1999: druga generacja Daily wchodzi na rynek i od razu zdobywa tytuł "Furgonu Roku 2000" — pierwszy samochód w branży z silnikiem wyposażonym w układ zasilania common rail.

• 2000: uruchomienie produkcji w Brazylii, równolegle z produkcją w zakładach w Suzzarze.

• 2004: kolejne poszerzenie rodziny modelu Daily o wersję z mocniejszym silnikiem — turbodiesel o pojemności 3 litrów rozwija moc 176 KM.  W tym samym roku produkcję Daily uruchomiono także w Chinach.

• 2006: nowa stylistyka i wprowadzenie układu ESP (elektroniczna kontrola stabilności), który poprawia właściwości jezdne w czasie pokonywania zakrętów i hamowania.

• 2009: poszerzenie bogatej oferty o wersję 7-tonową. W 2009 roku wprowadzono także innowacyjny model Daily Electric.

• 2010: na całym świecie sprzedano łącznie już 2 miliony egzemplarzy modelu Daily.

• 2014: wprowadzenie trzeciej generacji Daily, która od razu otrzymuje tytuł "Furgonu Roku 2015"; samochód błyskawicznie podbija rynki i zdobywa liczne nagrody na całym świecie. Szeroka gama wersji obejmuje zupełnie nowego IVECO Daily Hi-Matic z niespotykaną w tej klasie 8-biegową przekładnią automatyczną, który natychmiast staje się bestsellerem.

• 2016: Daily Euro 6 nadal odnosi sukcesy i jeszcze wyżej podnosi poprzeczkę w zakresie osiągów dzięki takim zaawansowanym funkcjom, jak inteligentny system EcoSwitch PRO, który automatycznie i bez udziału kierowcy zmniejsza moment obrotowy, gdy jest to możliwe, ograniczając w ten sposób zużycie paliwa bez szkody dla wydajności. Wprowadzono również nowe opcje łączności dzięki rewolucyjnej aplikacji BUSINESS UP.

• 2017: na rynek wchodzi przyjazna dla środowiska rodzina pojazdów Daily Blue Power wraz z unikatową ofertą trzech opcji napędu. Obok wersji elektrycznej i zasilanej gazem ziemnym dostępne są także samochody z najnowocześniejszymi na rynku silnikami Diesla, które z trzyletnim wyprzedzeniem spełniają wchodzącą w życie w 2020 roku normę emisji mierzonej w rzeczywistych warunkach jazdy. Samochód otrzymuje tytuł "Furgonu Roku 2018".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
jubileusz
Iveco
Daily

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....