TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

40 000 autobusów Crossway w 10 lat. Produkcyjny rekord
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.08.2019 12:00:31
40 000 autobusów Crossway w 10 lat. Produkcyjny rekord

26 sierpnia jubileuszowy - 40-tysieczny - autobus Iveco Crossway opuścił bramy zakładu w Vysokie Myto i został przekazany do Grupy Arriva.

Ten nowy, produkcyjny rekord potwierdza wiodącą pozycję tego modelu w segmencie pojazdów międzymiastowych w całej Europie - zwłaszcza we Francji, Włoszech, Niemczech i Europie Wschodniej. Crossway jest popularny zarówno wśród prywatnych przewoźników, jak i firm transportu publicznego. Wszystkich przekonuje swoją rentownością i wszechstronnością.

Autobusowy jubilat

40-tysięcznik to konstrukcja Iveco Crossway LE z silnikiem Cursor 9 o długości 14,5 m. Ten autobus jest częścią dostawy 15 szt. pojazdów typu Crossway, które Arriva zamówiła w Iveco Bus pod kątem obsługi podmiejskich linii w praskiej aglomeracji w ramach Zintegrowanego Transportu Praskiego (ROPID).

-"Nowe autobusy Iveco coraz częściej wchodzą w skład floty praskiego transportu zintegrowanego i są popularne wśród pasażerów, głównie ze względu na dostępność i wygodę na dłuższych trasach. Ponadto obecne dostawy 15-metrowych autobusów o dużej pojemności pomagają nam rozwiązywać problemy z przepustowością na liniach szkieletowych z Pragi do poszczególnych miast środkowoczeskich, bez zwiększania liczby kierowców. W szczególności doceniamy wysoki udział miejsc siedzących" - powiedział Petr Tomčík, dyrektor ROPID.

Z kolei Daniel Adamka, dyrektor generalny Arriva Transport Czechy dodał:

-"Jestem dumny, że Crossway, o numerze seryjnym 40 000, będzie własnością Arriva. W dłuższej perspektywie wspieramy krajową produkcję nowoczesnych i wysokiej jakości autobusów. Docenią to nasi pasażerowie, którzy mogą cieszyć się większym komfortem podczas podróży. Wszystkie nowe autobusy mają klimatyzację, wygodne fotele z wysokim oparciem, ekrany LCD z informacją o zatrzymaniu, ale także sieć Wi-Fi lub ładowarki USB do ładowania telefonów komórkowych."

10 lat minęło

Wprowadzona na rynek dekadę temu linia produktów Crossway została zaprojektowana przede wszystkim do transportu podmiejskiego i międzymiastowego, dlatego seria posiada dwie wersje podłogowe - Low Entry i wysoki pokład. W zakresie napędu mamy do wyboru silnik wysokoprężny lub silnik na gaz ziemny.

Do tej pory Crossway spotkał się z dużym uznaniem, zarówno bezpośrednio od klientów, jak i prasy międzynarodowej. Zdobył wiele nagród, takich jak International Bus & Coach Award 2017 i Sustainable Bus of the Year 2018.

Ta wysoki poziom produkcji tego modelu wzmacnia również pozycję zakładu w Vysoké Mýto, który znajduje się 180 km na wschód od Pragi i ma ponad 120-letnią historię. Fabryka zatrudnia obecnie ponad 3 800 pracowników oraz 1 700 podwykonawców i jest jednym z największych pracodawców w Czechach. Przy produkcji ponad 4000 pojazdów rocznie jest też największym zakładem produkującym autobusy w Europie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fabryka
Iveco
Czechy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....